Marko:
Dobrý deň
Cccel by som sa Vás opýtať , čo by ste mi doporučili na zníženie hladiny tukov a cukrov, prípadne cholesterolu. Ďakujem
Marko
6. 5. 2002 dňa 0:00
Dobrý deň Marko,

som rád, že Vám môžem predstaviť novinku z produkcie spoločnosti Walmark, ktorá môže napomôcť riešiť problémy súvisiace s vysokou hladinou cholesterolu a krvných tukov.
V rámci tzv. Zameraného radu II existuje prípravok "Cholestop", ktorý bol vyvinutý za účelom udržania správnej hladiny cholesterolu v krvi. Určite netreba vysvetľovať dôsledky vysokej hladiny cholesterolu a krvných tukov na organizmus. Cholestop obsahuje účinné látky, ktoré sa navzájom ovplyvňujú pri pôsobení na tvorbu cholesterolu. Ide o také zložky ako sú lovastatín, Beta-Sitosterol a chróm GTF.
Lovastatín účinkuje selektívne, čiže zabraňuje syntéze tzv."zlých" frakcii cholesterolu, ktoré sa podieľajú na vzniku aterosklerózy. Naopak podporuje tvorbu "dobrej" frakcie cholesterolu, ktorá je dôležita pre znižovanie rizika aterosklerózy. Beta- Sitosterol je rastlinného pôvodu, po chemickej stránke totožný s cholesterolom, pričom zabraňuje zvyšovaniu jeho hladiny. Tieto látky sa nazývajú aj fytosteroly, v súčasnosti sa pridávajú aj do potravinových produktov(masla,pokrmové tuky).Chróm GTF je získaný z kvasníc, je veľmi dôležitý pre metabolizmus cukrov a tým aj tukov. Pri nízkej hladine chrómu v krvi dochádza k narušeniu prenosu cukrov do buniek a ich premene na energiu. Dochádza k jeho hromadeniu v krvi a následnej premene na tuk, ktorý sa deponuje do tukových buniek(obezita).
Užívanie Cholestopu pomáha predchádzať riziku vzniku srdcovocievných ochorení a je vhodný aj pre diabetikov.
Myslím, že tieto informácie sú postačujúce, v prípade ďalších otázok je nová diskusia vítana(napríklad o prípravku Chromdiet na udržanie si štíhlej línie) a týmto zároveň ďakujem za Váš záujem. Prajem všetko dobré a teším sa na skoré stretnutie.

6. 5. 2002 dňa 0:00