Gornálová, Trstená:
1. 4. 2010 dňa 12:47
Dobrý deň, všetky výživové doplnky, ktoré sú registrované na Slovensku musia prejsť schvaľovacím procesom Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky. Musí byť deklarované zloženie účinných  aj pomocných látok, v žiadnom prípade nemôžu obsahovať škodlivé a kancerogénne látky. Samozrejme najoptimálnejšie je racionálne stravovanie dieťaťa s dostatočným prísunom vitamínov, minerálov, stopových prvkov  v odporúčanej dennej dávke v bežnej strave. No vo všeobecnosti, pri zohľadnení individuality jednotlivých detí, stravovacích návykoch v rodine a zjednodušovaní si nákupu, prípavy, zloženia stravy, chorľavosti detí zaradených od najútlejšieho veku do kolektívu aj keď je matka na materskej dovolenke s mladším dieťaťom,nedokáže pokryť nároky detského organizmu bez doplnenia  výživovými doplnkami cielene pripravovanými pre určité vekové obdobie. Je na uvážení rodičov dieťaťa, či budú podávať výživové doplnky, aký druh si vyberú, respektíve je to dané aj odporúčaním pracovníčky v lekárni v rámci komerčných aktivít. V Česku  bola robená štúdia s podávaním Marťankov v období pred nástupom do školy a v prvých mesiacoch 1. ročníka základnej školy, kde bol potvrdený nišší výskyt ochorení u detí, ktoré užívale Marťankov oproti kontrolnej skupine.
7. 4. 2010 dňa 14:01