Cmelo:
Chcem sa opýtať čo by pomohlo môjmu synovi, veľmi málo je. Na obed zje pol taniera polievky a to je všetko, na večeru nechce nič a na raňajky pol rožka. Už si nevieme rady.
14. 10. 2003 dňa 0:00
Prajem Vám dobrý deň.
Prijmite ospravedlnenie za neskorú odpoveď na Vašu otázku, absencia odpovedí v tejto rubrike bola však spôsobená technickými problémami.
Verím, že Váš syn už medzičasom dostal chuť do jedla, takže problém už nie je taký veľký o akom ste sa zmieňovali.
Ak však máte podozrenie, že dieťa zje tak málo, že v dôsledku nedostatku jedla má nedostatočné množstvo energie, prípadne dochádza k úbytku na váhe, určite sa s týmto problémom obráťte na Vašu pediatričku.
Ak tomu tak nie je, potom to, že Váš syn veľmi málo zje, nemusí byť veľký problém. Nepoznám síce jeho váhu, výšku, ani vek, avšak nie všetky deti v rovnakom veku konzumujú rovnaké množstvo stravy. Je možné, že množstvo stravy, ktorú Váš syn skonzumuje jeho metabolizmu stačí. Na druhej strane je potrebné si uvedomiť, že dieťa nie je malý dospelý, je to jednoducho dieťa a vysokokalorická strava, ktorú konzumujú dospelí je pre jeho organizmus často záťažou.
Napriek tomu môžem Vášmu synovi doporučiť začať užívať Marťankov s oligosacharidmi.
Oligosacharidy, resp. fruktooligosacharidy sú druhom vlákniny prospešným pre rast a tvorbu črevnej mikroflóry, čím podporujú lepšie vstrebávanie potravy v črevách a zvyšujú chuť do jedla.
Okrem toho, ak je to možné, doporučujem obmedziť dieťaťu prísun sladkostí minimálne 2 hodiny pred konzumáciou hlavného jedla.
Príjemné prežitie zbytku leta a veľa zdravia želá Walmark.
1. 8. 2004 dňa 0:59