Maja:
Aký Váš prípravok by ste mi mohli poradiť na často sa opakujúcu burzitídu a tenditídu? Postihuje najmä oblasť tesne nad kolenom a ramená. (mám 26 rokov).
23. 4. 2004 dňa 11:18
Milá Maja,
Burzitídy a tendinitídy patria do skupiny chorôb vznikajúcich z dlhodobého, nadmerného a jednostranného zaťaženia končatín. Pri ich vzniku sa uplatňuje buď nadmerné dlhodobé, alebo jednostranné zaťaženie určitých častí pohybového aparátu, či už statického, alebo dynamického charakteru.
Preventívne opatrenia spočívajú predovšetkým v odstránení ťažkých a stereotypne pôsobiacich aspektov. Nie je dobré podceňovať ochorenie, nevyhnutná je spolupráca s lekármi.
Ako prevenciu Vám môžem doporučiť užívanie produktu GinkoPrim, ktorý rozširuje cievy a drobné vlásočnice.
Prosím obráťte sa s Vašim problémom na Vášho ortopéda, príp. neurológa.
Veľa úspechov želá Walmark.
21. 7. 2004 dňa 18:39