icon
Značka Proenzi poskytuje kompletnú kĺbovú starostlivosť a ponúka široké portfólio zahŕňajúce výživové doplnky, kozmetické prípravky a voľnopredajné lieky, určené ako pre starostlivosť o výživu kĺbov tak aj pre zmiernenie príznakov miernej až stredne ťažkej osteoartrózy či úľavu od bolesti kĺbov.
Problémy s kĺbmi a ochorenia pohybového aparátu
21.03.2020

Problémy s kĺbmi a ochorenia pohybového aparátu

Nemôžete vstať ráno z postele? Bolia vás kĺby pri bežných denných činnostiach? Bolesti kĺbov berte vážne, pretože môže ísť o príznak niektorého z ochorení kĺbov. Ktoré ochorenia môžu nepríjemné bolesti kĺbov spôsobovať? Je ich veľa, ale medzi tie najčastejšie patrí artróza, osteoporóza, reumatoidná artritída a Bechterevova choroba. Aj keď sa uvedené ochorenia týkajú kĺbov, príznaky majú rôzne. Aké sú typické príznaky najčastejších kĺbových ochorení sa dozviete v našom článku.

Zápal šliach ako častý dôsledok stereotypných činností
15.03.2020

Zápal šliach ako častý dôsledok stereotypných činností

Ruky a predovšetkým zápästia sú tie časti tela, ktoré používame neustále. A to je tiež jeden z dôvodov, prečo sú ohrozené rôznymi bolestivými ťažkosťami. Medzi veľmi časté zdravotné komplikácie patria bolesti zápästia. Dôvodov je celý rad, a preto diagnostikovať konkrétnu príčinu nemusí byť vždy jednoduché. Často sa bolesti ruky týkajú tých, ktorí vykonávajú dlhodobú stereotypnú činnosť. Môže sa to týkať ako športovcov, tak tých, ktorí trávia dni ťukaním do klávesnice. Aké sú najčastejšie príčiny bolestí rúk a zápästia a ako im predchádzať?

Najčastejšie príčiny blokády rebier
17.02.2020

Najčastejšie príčiny blokády rebier

Ak vás trápi nepríjemné pichanie na hrudníku, ale lekárske vyšetrenia sú v poriadku, na vine môžu byť blokády rebier. Blokády rebier patria medzi najčastejšie blokády pohybového systému. Môžu sa prejaviť aj v okrajových častiach tela a mnohokrát pripomínajú postihnutie vnútorných orgánov. Príčiny vzniku blokád sú rôzne. Veľkú úlohu hrajú prsné svaly, ktoré sú oslabené, alebo naopak preťažené. Nepríjemným opakovaným blokádam rebier sa dá predchádzať úpravou životného štýlu a fyzioterapiou.

Spoznajte druhy bolestí chrbtice
09.02.2020

Spoznajte druhy bolestí chrbtice

Bolesti chrbtice sa môžu objaviť v akomkoľvek veku a postihujú oblasť krčnej, hrudnej alebo bedrovej chrbtice. Bolesti chrbta patria medzi najrozšírenejšie civilizačné ochorenia a vyskytujú sa hlavne vo vyspelých krajinách. Medzi hlavné príčiny patrí nedostatok pohybu, sedavé zamestnanie, zlé držanie tela, nadváha a obezita, namáhavá aktivita, ale môže sa za nimi skrývať aj iné ochorenie. S bolesťami chrbta sa stretávajú seniori, dospelí a nevyhnú sa ani deťom. Ak je bolesť dlhodobá či opakovaná, navštívte svojho lekára.

Trápi Vás bolesť päty?
09.09.2019

Trápi Vás bolesť päty?

Bolesti päty sú veľmi častou ortopedickou ťažkosťou. Ochorenie päty pôsobí významné ťažkosti až práceneschopnosť. Bolesť veľmi podstatne obmedzuje našu pohybovú aktivitu a dokáže znepríjemniť život. Hlavným prejavom ťažkostí je silná bolesť v oblasti päty a jej okoliu, v chodidle, v priehlavku či v prednej časti nohy. Bolesť môže tiež vystreľovať do okolia päty či Achillovej šľachy. Najčastejšie sa pacienti pýtajú, čo je hlavnou príčinou týchto bolestí. Príčin môže byť veľa, od nadváhy až po nevhodnú obuv. Diagnostika patrí do rúk ortopédov, ktorí odporučia vhodnú liečbu.

Prvá pomoc pri bolestiach bedier
09.09.2019

Prvá pomoc pri bolestiach bedier

Bedrá patria medzi najväčšie kĺby v tele, ktoré nesú hmotnostnú záťaž. Keď bedro správne funguje, umožňuje bezbolestnú chôdzu, sedenie, ohýbanie a otáčanie. Na to, aby sa mohlo hladko pohybovať, potrebuje spoluprácu kostí, chrupavky, väzov a šliach. Ak bedro bolí, je dobré to nepodceňovať. Miernej bolesti bedier často neprikladáme veľkú váhu, ale riešenie začneme hľadať, až keď nás bolesť začne obmedzovať v bežnom živote. Bolesti kĺbov v oblasti dolných končatín je nutné riešiť komplexne. Niekedy môžu pomôcť aj cviky na uvoľnenie bedrových kĺbov, ktoré vám prinášame.

Nenechajte si znepríjemniť život bolesťou kĺbov
10.07.2019

Nenechajte si znepríjemniť život bolesťou kĺbov

Osteoporóza, artritída a ďalšie ochorenia spôsobujúce bolesti kĺbov sa netýkajú iba seniorov. Rad ľudí je nimi ohrozený už v pomerne mladom veku. Starajme sa preto o svoje kĺby skôr, než nám neostane nič iné ako bolesti kĺbov tlmiť analgetikami.