icon
Značka Proenzi poskytuje kompletnú kĺbovú starostlivosť a ponúka široké portfólio zahŕňajúce výživové doplnky, kozmetické prípravky a voľnopredajné lieky, určené ako pre starostlivosť o výživu kĺbov tak aj pre zmiernenie príznakov miernej až stredne ťažkej osteoartrózy či úľavu od bolesti kĺbov.
Cvičiť môžete aj z pohodlia domova

Cvičiť môžete aj z pohodlia domova

Ako na to? Povieme vám v tomto článku.

Artróza alebo ako spoznať opotrebované kĺby
13.04.2020

Artróza alebo ako spoznať opotrebované kĺby

Artróza, presnejšie osteoartróza, je považovaná za chorobu seniorov. Artróza sa však týka aj oveľa mladších pacientov, predovšetkým športovcov. Artróza môže postihnúť akýkoľvek kĺb, ale najčastejšie artrózou trpia bedrové a kolenné kĺby. Dôležitú úlohu hrá nielen vek, ale aj nadváha či preťažovanie kĺbov. Ak vás trápia bolesti kolien a bedier, máte problém ich ráno rozhýbať a ak sú vaše bolesti závislé od počasia, možno trpíte artrózou.

Oslávte s nami Svetový deň zdravia
07.04.2020

Oslávte s nami Svetový deň zdravia

„Zdravie nie je všetkým, ale bez zdravia je všetko ničím.“ Arthur Schopenhauer

Problémy s kĺbmi a ochorenia pohybového aparátu
21.03.2020

Problémy s kĺbmi a ochorenia pohybového aparátu

Nemôžete vstať ráno z postele? Bolia vás kĺby pri bežných denných činnostiach? Bolesti kĺbov berte vážne, pretože môže ísť o príznak niektorého z ochorení kĺbov. Ktoré ochorenia môžu nepríjemné bolesti kĺbov spôsobovať? Je ich veľa, ale medzi tie najčastejšie patrí artróza, osteoporóza, reumatoidná artritída a Bechterevova choroba. Aj keď sa uvedené ochorenia týkajú kĺbov, príznaky majú rôzne. Aké sú typické príznaky najčastejších kĺbových ochorení sa dozviete v našom článku.

Zápal šliach ako častý dôsledok stereotypných činností
15.03.2020

Zápal šliach ako častý dôsledok stereotypných činností

Ruky a predovšetkým zápästia sú tie časti tela, ktoré používame neustále. A to je tiež jeden z dôvodov, prečo sú ohrozené rôznymi bolestivými ťažkosťami. Medzi veľmi časté zdravotné komplikácie patria bolesti zápästia. Dôvodov je celý rad, a preto diagnostikovať konkrétnu príčinu nemusí byť vždy jednoduché. Často sa bolesti ruky týkajú tých, ktorí vykonávajú dlhodobú stereotypnú činnosť. Môže sa to týkať ako športovcov, tak tých, ktorí trávia dni ťukaním do klávesnice. Aké sú najčastejšie príčiny bolestí rúk a zápästia a ako im predchádzať?

Najčastejšie príčiny blokády rebier
17.02.2020

Najčastejšie príčiny blokády rebier

Ak vás trápi nepríjemné pichanie na hrudníku, ale lekárske vyšetrenia sú v poriadku, na vine môžu byť blokády rebier. Blokády rebier patria medzi najčastejšie blokády pohybového systému. Môžu sa prejaviť aj v okrajových častiach tela a mnohokrát pripomínajú postihnutie vnútorných orgánov. Príčiny vzniku blokád sú rôzne. Veľkú úlohu hrajú prsné svaly, ktoré sú oslabené, alebo naopak preťažené. Nepríjemným opakovaným blokádam rebier sa dá predchádzať úpravou životného štýlu a fyzioterapiou.

Spoznajte druhy bolestí chrbtice
09.02.2020

Spoznajte druhy bolestí chrbtice

Bolesti chrbtice sa môžu objaviť v akomkoľvek veku a postihujú oblasť krčnej, hrudnej alebo bedrovej chrbtice. Bolesti chrbta patria medzi najrozšírenejšie civilizačné ochorenia a vyskytujú sa hlavne vo vyspelých krajinách. Medzi hlavné príčiny patrí nedostatok pohybu, sedavé zamestnanie, zlé držanie tela, nadváha a obezita, namáhavá aktivita, ale môže sa za nimi skrývať aj iné ochorenie. S bolesťami chrbta sa stretávajú seniori, dospelí a nevyhnú sa ani deťom. Ak je bolesť dlhodobá či opakovaná, navštívte svojho lekára.