Výživový doplnok

Priemerné hodnotenie
Hodnotené: ?x
Ohodnoťte tento produkt

Určené k rehydrataci organizmu pri hnačkových ochoreniach a zvracaní.

• vhodné pre dospelých a deti už od ukončeného 1. týždňa života
  • dietetická potravina na osobité lekárske účely

Cena: 4,22 €

poštovné od 2,7 €
objednávka od 10 € - poštovné ZADARMO!

• balenie

Sacharidy77,7 g4,0 g
Tuky0,00,0

Osmolalita: 240 ± 10 mOsm / kg
Obsah glukózy / iontov: glukóza 110 mmol/l, Na+ 60 mmol/l, K+ 20 mmol/l, Cl- 0 mmol/l, citrónan3+ 10 mmol/l

Obsah 1 vrecúška rozpusťte v 200 ml prevarenej vody. Množstvo vody je nutné dodržať, aby bol obsah solí a cukrov optimálny! Podávajte vychladené buď ako nápoj, alebo po lyžičkách. Pripravený roztok ihneď spotrebujte.

Stupeň odvodneniaMnožstvo roztoku
v ml/kg telesnej
hmotnosti/4 hodiny
Množstvo roztoku v ml/kg
telesnej hmotnosti navyše
na každú vodnatú stolicu
Ľahké

Stredné50 - 10010
ŤažkéHospitalizácia

Počas najmenej 4 hodín podávajte pripravený roztok po lyžičkách alebo ako nápoj postupne po malých dávkach. Ak po 4 hodinách podávania roztoku naďalej trvajú príznaky odvodnenia, podávajte roztok ešte ďalších 6-12 hodín v rovnakom režime.

Upozornenie: Množstvo a dobu podávania rehydratačného roztoku určí lekár, lekárnik alebo nutričný terapeut. Vhodné pre dospelých a deti od ukončeného 1. týždňa života. Prípravok nie je vhodný ako jediný zdroj výživy a nie je určený pre parenterálne použitie. Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Tehotné a dojčiace ženy môžu prípravok užívať po porade s lekárom.

Dietetická potravina na osobité lekárske účely

Charakteristika

Rehydratačný roztok

Prášok na prípravu rehydratačného roztoku určeného na diétny postup pri hnačkových ochoreniach a zvracaní.

Rehydratačný roztok Valosun obsahuje zloženie cukrov a iontov, ktoré je odporúčané ESPGHAN (Európskou spoločnosťou pre detskú gastroenterológiu, hepatológiu a výživu). Používa sa na doplnenie vody, energie a minerálnych látok pri stavoch hroziacich dehydratáciou (odvodnením) organizmu, ako sú ťažké hnačkové ochorenia a časté zvracanie.

Stupne dehydratácie dieťaťa podľa lekárskej klasifikácie

Ľahký

Strata hmotnosti menej ako 5 % oproti pôvodnému stavu. Dieťa je pri vedomí, ale nepokojné, častejšie vyžaduje pitie. Sliznice sú vlhké, močenie a stav kože v normále. Veľká fontanela (mäkké miesto vpredu na hlave) nie je prepadnutá.

Stredný

Strata hmotnosti 5 až 10 %. Pozorujeme veľký nepokoj až ochabnutosť dieťaťa. Sliznice sú suché, močenie menej časté. Koža javí známky zníženého obsahu vody (ak vezmeme kožu na bruchu medzi prsty a vytvoríme tzv. kožnú riasu, vracia sa do pôvodnej polohy len pozvoľna). Fontanela je ľahko prepadnutá.

Ťažký

Strata hmotnosti je väčšia ako 10 %. Dieťa je spavé, má ochabnuté končatiny. Sliznice sú zreteľne suché, močenie takmer žiadne. Kožná riasa sa vracia do pôvodnej polohy veľmi pozvoľna. Fontanela a oči sú výrazne prepadnuté.

Hlavné zásady rehydratácie (zavodnenia)

• Pri liečbe akútnych hnačkových ochorení je najdôležitejšia náhrada strát tekutín a minerálov.
  • K zavodneniu je potrebné používať na tento účel určené rehydratačné roztoky. Optimálne zloženie odporučila Európska spoločnosť pre detskú gastroenterológiu, hepatológiu a výživu a Rehydratačný roztok Valosun toto zloženie spĺňa.
  • Postihnutý musí dostatočne piť, jeho zavodnenie musí byť také, aby bola zachovaná tvorba moču. Ak postihnutý nemočí, je zavodnenie nedostatočné a hrozí poškodenie obličiek. V takom prípade je nutné vyhľadať lekársku pomoc!
  • Dávkovanie rehydratačného roztoku vychádza zo stupňa odvodnenia a hmotnosti dieťaťa/poškodeného. Stavy ťažkej dehydratácie si vyžadujú liečbu v nemocnici!
  • U dojčených detí nikdy neprerušujte dojčenie počas hnačky a rehydratačnej terapie.

produkty Valosun

Z limitovanej edície odporúčame

Diskusia

Počet reakcií: 0

Buďte prvý, kto vloží svoj názor do diskusie.

Vstúpiť do diskusie

ShopRoka 2016