Pamäť, koncentrácia, stres – Články

Potrebujete byť plne sústredení na aktivitu, ktorej sa práve venujete, ale stále sa vám to nedarí? Na vine môže byť stres alebo vyčerpanie. Podporte svoju duševnú pohodu a koncentráciu kvalitnými výživovými doplnkami.
Zlepšite svoju energiu a zdravie vďaka koenzýmu Q10

Zlepšite svoju energiu a zdravie vďaka koenzýmu Q10

Viete, čo sa stane s vaším telom, ak máte nedostatok koenzýmu Q10? Častá únava, zlá regenerácia či srdcové problémy – aj toto všetko môže súvisieť s nedostatkom koenzýmu Q10. Je nenahraditeľnou súčasťou každej jednej bunky vo vašom tele. Ak v bunkách chýba, nedokážu správne fungovať, a tak nefunguje celé telo. Je to prírodná látka, ktorá je akousi „ochrankyňou“ pre telo. Prečo sa o koenzýme Q10 toľko rozpráva a prečo by ste mali dbať na jeho dostatočný príjem?

Podporte zdravie svojho bábätka už v tehotenstve vďaka omega-3 mastným kyselinám
15.08.2023

Každá mamička chce pre svoje dieťa len to najlepšie. Od prvého momentu, keď ste ešte len myšlienkami pri plánovaní bábätka, je dôležité, aby ste dodávali svojmu telu všetky prospešné látky, ktoré v tomto požehnanom období potrebujete. K takým látkam patria aj omega-3 mastné kyseliny.

Omega-3 mastné kyseliny ako zázrak pre zdravie srdca a mozgu
08.08.2023

Omega-3 mastné kyseliny ako zázrak pre zdravie srdca a mozgu

Neraz ste sa stretli s teóriou, že tuky sú pre vaše telo škodlivé. Nie sú však tuky ako tuky. Kým niektoré majú negatívny dopad na vaše zdravie, iné majú pre telo nezastupiteľnú funkciu. Sú nielen zdrojom energie, ale zachovávajú zdravie srdca či mozgu. Jedným z takých pre telo prospešných tukov sú aj omega-3 mastné kyseliny. Viete, čo sú omega-3 mastné kyseliny a prečo sú pre telo nenahraditeľnou súčasťou?

Ohrozuje COVID aj náš mozog?

Ohrozuje COVID aj náš mozog?

V súvislosti s ochorením COVID sa do popredia dostáva čoraz viac informácií o jeho dlhodobých následkoch (známych ako syndróm long COVID), kde značné percento ľudí chorých na COVID-19 pociťuje dlhotrvajúce príznaky, a to po dobu najmenej tri až štyri mesiace po infekcii. Čo sa na začiatku považovalo primárne za ochorenie dýchacích ciest, sa dnes vníma aj ako veľký nepriateľ pre náš mozog. Prečo je to tak?

10 príznakov depresie

10 príznakov depresie

Mávate občas „depku“? To je v dnešnej dobe často používaná fráza, najmä v prípadoch, keď sme smutní, prežívame veľký stres, alebo sa v našom živote dejú nepríjemné veci. So skutočnou depresiou však tieto prechodné stavy duševnej nepohody nemajú pranič spoločné. Depresia je ochorenie, ktoré vyžaduje odbornú pomoc a ktoré neprejde len tak samo od seba. Na to, že situácia je skutočne vážna, by vás mali upozorniť nasledujúce príznaky, ktoré sú pre depresiu charakteristické.

Majte sa radi alebo ako láska ovplyvňuje naše zdravie
13.02.2021

Majte sa radi alebo ako láska ovplyvňuje naše zdravie

To, že láska prináša pozitívne emócie, vie každý. Menej je však známe, že láska má veľký vplyv aj na naše fyzické zdravie. V láskyplnom vzťahu sa cítime dobre nielen psychicky, ale dobre sa cíti aj naše telo. Podľa mnohých výskumov sa navyše tí, ktorí sa cítia milovaní, dožívajú vyššieho veku a rýchlejšie sa uzdravujú z chorôb. Ak ste teda už výrok, že láska uzdravuje, počuli, verte, že na ňom niečo bude.

Bolesť hlavy? Pozor, môže ísť o nedostatok kyslíka
13.01.2021

Bolesť hlavy? Pozor, môže ísť o nedostatok kyslíka

Bolestivý tlak v hlave môže mať mnoho príčin. Namiesto toho, aby ste do seba hádzali jednu tabletku proti bolesti za druhou, skúste najprv zistiť, odkiaľ problém pramení. Pri neznesiteľnej bolesti, samozrejme, odporúčame navštíviť lekára. No pri miernych bolestiach si viete pomôcť aj sami nasledujúcimi trikmi.