Výživový doplnok

Rehydratačný roztok

Určené k rehydrataci organizmu pri hnačkových ochoreniach a zvracaní.

€4,22
Pridať do košíka
Na sklade.

vhodné pre dospelých a deti už od ukončeného 1. týždňa života dietetická potravina na osobité lekárske účely

Rehydratačný roztok

Prášok na prípravu rehydratačného roztoku určeného na diétny postup pri hnačkových ochoreniach a zvracaní.

Rehydratačný roztok Valosun obsahuje zloženie cukrov a iontov, ktoré je odporúčané ESPGHAN (Európskou spoločnosťou pre detskú gastroenterológiu, hepatológiu a výživu). Používa sa na doplnenie vody, energie a minerálnych látok pri stavoch hroziacich dehydratáciou (odvodnením) organizmu, ako sú ťažké hnačkové ochorenia a časté zvracanie.

Stupne dehydratácie dieťaťa podľa lekárskej klasifikácie

Ľahký

Strata hmotnosti menej ako 5 % oproti pôvodnému stavu. Dieťa je pri vedomí, ale nepokojné, častejšie vyžaduje pitie. Sliznice sú vlhké, močenie a stav kože v normále. Veľká fontanela (mäkké miesto vpredu na hlave) nie je prepadnutá.

Stredný

Strata hmotnosti 5 až 10 %. Pozorujeme veľký nepokoj až ochabnutosť dieťaťa. Sliznice sú suché, močenie menej časté. Koža javí známky zníženého obsahu vody (ak vezmeme kožu na bruchu medzi prsty a vytvoríme tzv. kožnú riasu, vracia sa do pôvodnej polohy len pozvoľna). Fontanela je ľahko prepadnutá.

Ťažký

Strata hmotnosti je väčšia ako 10 %. Dieťa je spavé, má ochabnuté končatiny. Sliznice sú zreteľne suché, močenie takmer žiadne. Kožná riasa sa vracia do pôvodnej polohy veľmi pozvoľna. Fontanela a oči sú výrazne prepadnuté.

Hlavné zásady rehydratácie (zavodnenia)

• Pri liečbe akútnych hnačkových ochorení je najdôležitejšia náhrada strát tekutín a minerálov.
  • K zavodneniu je potrebné používať na tento účel určené rehydratačné roztoky. Optimálne zloženie odporučila Európska spoločnosť pre detskú gastroenterológiu, hepatológiu a výživu a Rehydratačný roztok Valosun toto zloženie spĺňa.
  • Postihnutý musí dostatočne piť, jeho zavodnenie musí byť také, aby bola zachovaná tvorba moču. Ak postihnutý nemočí, je zavodnenie nedostatočné a hrozí poškodenie obličiek. V takom prípade je nutné vyhľadať lekársku pomoc!
  • Dávkovanie rehydratačného roztoku vychádza zo stupňa odvodnenia a hmotnosti dieťaťa/poškodeného. Stavy ťažkej dehydratácie si vyžadujú liečbu v nemocnici!
  • U dojčených detí nikdy neprerušujte dojčenie počas hnačky a rehydratačnej terapie.

produkty Valosun

Zloženie100  g zmesi1 vrecúško
Glukóza77,7 g4,00 g
Citrónan sodný9,7 g0,50 g