RECTOVENAL ACUTE

Pridať do košíka
Na sklade

RECTOVENAL ACUTE GEL

uľavuje od problémov spôsobených hemoroidy

Na hemoroidy sa síce neumiera, ale dokážu človeku poriadne znepríjemniť nielen pracovný, ale aj osobný život.  Hemoroidné ochorenie patrí k najrozšírenejším civilizačným ochoreniam 21. storočia a podľa štatistík postihuje až 75% ľudí vo veku od 25 rokov. Pre postihnutého predstavuje psychický stres, spojený  s bolesťou, obmedzením a celkovým dopadom na kvalitu života, najmä v jeho pokročilejších štádiách. Napriek tomu ho ľudia dlho podceňujú a jeho riešenie stále odkladajú.

Medzi obvyklé príznaky ochorenia patria:

• krvácanie v stolici (svetlá krv na toaletnom papieri)
  • svrbenie, pálenie
  • pocit vlhka, mokvanie
  • bolesť, na začiatku skôr pocit tupého tlaku
  • pri postupujúcom ochorení prolaps (vyčnievanie) hemoroidov

RECTOVENAL® ACUTE a jeho výhody:

• RECTOVENAL® ACUTE anorektálny gél s aplikátorom 20 g alebo 50 g – zdravotnícka pomôcka.
  • Zmierňuje príznaky pri hemoroidálnom ochorení, ako sú svrbenie, pálenie, mokvanie, podráždenie, bolesť alebo pocit cudzieho telesa v konečníku.
  • Obsahuje jedinečnú kombináciu extraktu z dubovej kôry, diosmínu a hesperidínu vo forme hydrogélu na podporu vlhkého hojenia.
  • Praktická a jednoduchá aplikácia s aplikátorom i bez neho.
  • Rýchla účinnosť už do 15 minút.
  • Bez zápachu a parfumov.
  • Klinicky potvrdená účinnosť a bezpečnosť.
  • Odporúčané dávkovanie: 5 – 7 dní, 2 – 3x denne a následne 2 – 3x týždenne až do vymiznutia príznakov.

Tipy ako zmierniť príznaky hemoroidov režimovými opatreniami:

• Pite veľa vody, jedzte potraviny s vysokým obsahom vlákniny na podporu mäkkej stolice.
  • Udržujte si primeranú telesnú hmotnosť.
  • Dlhé sedenie prerušujte prestávkami s pohybom.
  • Vhodný je dostatočný a vhodne zvolený pohyb (napr. plávanie, turistika).
  • Navštevujte toaletu vtedy, keď je treba, vyprázdňovanie neodkladajte, aby nevznikla zápcha.
  • Udržujte oblasť konečníka čistú.
  • Používajte studené obklady, alebo vrecká s ľadom na zmiernenie svrbenia a bolesti.

Ako si prispôsobiť stravu?

K významným režimovým opatreniam pri liečbe aj prevencii hemoroidov patrí okrem dostatku tekutín aj zmena stravy. Čo by sme mali a čo nemali konzumovať a ako?

• Strava by mala byť pestrá, s dostatkom ovocia, zeleniny a vlákniny.
  • Na obed nevynechávajte polievku, ktorá obsah žalúdka zriedi.
  • Trávenie podporujú kyslo-mliečne výrobky.
  • Nejedzte stravu spôsobujúcu plynatosť.
  • Nejedzte veľké kusy jedla a nejedzte hltavo.
  • Vyhýbajte sa pikantným jedlám.
  • Pri príprave jedla preferujte šetrenejšie spôsoby úpravy potravín – varenie, dusenie, slabé pečenie.
  • V pitnom režime sa vyhýbajte bublinkovým nápojom, nadmernému pitiu kávy a alkoholu.
Obsahuje extrakt dubovej kôry (Quercus robur), diosmín, hesperidín, karbomér 940, hydroxid sodný, metylparabén, propylparabén a čistenú vodu.

Súvisiace články4

Obávaný problém, ľudovo nazývaný „zlatá žila“, postihuje až 70 percent populácie. Mnohí z nás jeho riešenie odkladajú v naivnej viere, že ťažkosti časom samy odznejú. Opak je však pravdou. Čím skôr začnete s hemoroidmi čosi robiť, tým väčšiu šancu máte, že sa ich definitívne zbavíte. V prvom rade sa zamerajte na skladbu svojho jedálneho lístka...

09.09.2019 v 12.49

Bolesť srdca nepodceňujte!

Bolesti na hrudníku môžu byť prvou známkou srdcového ochorenia. Rovnako tak môže byť ich príčinou preťaženie svalov hrudníka alebo ochorenie pľúc. Dôvodom vzniku bolestí na hrudníku môže byť celý rad. Z tohto dôvodu by bolesť v okolí srdca nemala byť podceňovaná. Existuje však niekoľko faktorov, ktorými pravdepodobnosť vzniku srdcových ochorení môžeme ovplyvniť.

Artróza, presnejšie osteoartróza, je považovaná za chorobu seniorov. Artróza sa však týka aj oveľa mladších pacientov, predovšetkým športovcov. Artróza môže postihnúť akýkoľvek kĺb, ale najčastejšie artrózou trpia bedrové a kolenné kĺby. Dôležitú úlohu hrá nielen vek, ale aj nadváha či preťažovanie kĺbov. Ak vás trápia bolesti kolien a bedier, máte problém ich ráno rozhýbať a ak sú vaše bolesti závislé od počasia, možno trpíte artrózou.