Výživový doplnok

Melatonin 3 mg

Bezpečný a nenávykový výživový doplnok na lepšie a rýchlejšie zaspávanie a zmiernenie prejavov pri pásmovej chorobe – pri cestovaní do iného časového pásma.

€7,99
Pridať do košíka
Na sklade.

• Obsahuje vysokú dávku melatonínu
  • Odporúča sa ľuďom pracujúcim v striedavých zmenách alebo cestujúcim lietadlom na dlhé vzdialenosti
  • Vhodné v náročnom a stresujúcom období zvýšenej psychickej záťaže, ktoré môže negatívne ovplyvniť kvalitu spánku
  • Bezpečné zloženie, ktoré nespôsobuje závislosť
  • Vyrobené držiteľom certifikátu GMP

Melatonin 3 mg

Prípravok prémiovej kvality založený na melatoníne tradične používaný na zníženie času, ktorý potrebujeme pri zaspávaní. Ďalej sa využíva na zmiernenie pocitov po dlhých cestách lietadlom do iného časového pásma – pásmové choroby.

Podľa posledného vedeckého výskumu majú ľudia akési vnútorné hodiny nastavené na 24 hodín fungovania. Súčasťou tohto nastavenia tela je nočný spánok. Tiež produkcia mnohých hormónov, ktoré naše telo produkuje v spánku, je spätá s týmto nastavením. Spánok je veľmi dôležitý proces, ktorý ovplyvňuje rast, vývoj a celkovú kondíciu tela, priamo ovplyvňuje našu aktivitu počas dňa a náš výkon. Spánok je neoddeliteľnou súčasťou života a nedostatok spánku má mnoho negatívnych následkov, ktoré sa začnú prejavovať už po 24 hodinách. Najčastejšie sú poruchy nálad, psychomotorický stres, poruchy zraku i sluchu a zmätené myslenie.

Čo je melatonín?

Melatonín je hormón nachádzajúci sa v ľudskom tele. Jeho hlavnou funkciou je kontrolovať biorytmus spánku a bdenia.
U ľudí je melatonín vylučovaný epifýzou v mozgu a kontrolovaný hypotalamom. Tvorba a uvoľňovanie melatonínu sú ovplyvňované tmou, vrcholí medzi 2. a 4. hodinou rannou a sú potláčané svetlom. Produkcia melatonínu v mozgu je najvyššia od 3-5 rokov až do dospelosti. Produkcia melatonínu v tele postupne klesá s vekom.

Účinky melatonínu:

• Znižuje čas potrebný na zaspanie
  • Zmierňuje pocity po dlhých cestách lietadlom do iného časového pásma – pásmovej choroby
  • Pomáha upokojiť sa pred zaspávaním
  • Pomáha kontrolovať biorytmus spánku a bdenia.

Aké opatrenia by ste mali prijať počas užívania?
Odporúčame konzultovať užívanie prípravku  so svojím lekárom. Užívajte Melatonín len tesne pred ľahnutím do postele. Prípravok nie je vhodný pre osoby mladšie ako 18 rokov, tehotné a dojčiace ženy.

Tipy pre zdravý spánok

Návyky

• Stanovte si pravidelnú dobu spánku a prebúdzania
  • Vyhnite sa spánkom v priebehu dňa
  • Pred spaním sa vyhnite alkoholu, kofeínu, nikotínu a ťažkým, koreneným alebo sladkým jedlám
  • Pravidelne cvičte, ale nie tesne pred spaním
Prostredie
  • Používajte pohodlné posteľné obliečky
  • Nájdite si pre Vás vhodnú teplotu na zaspávanie a pravidelne vetrajte
  • Vyhnite sa hlučným prístrojom a svetlu
  • Spojte si posteľ čisto len so spaním
Prípravná fáza
  • Skúste si dať niečo malé pred spaním (pohár teplého mlieka, banán apod.)
  • Relaxujte pred uľahnutím do postele, aby ste sa zbavili úzkosti a svalového napätia (hlboké dýchanie, joga apod.)
  • Nevsugerujte si dopredu, že nezaspíte
  • Zaveďte si pravidelnú rutinu pred spánkom, ako dať si teplý kúpeľ, chvíľu si čítať apod.

hmot./ ½ tbl.

Melatonin

1,5 mg

Zloženie plnidlo (fosforečnan vápenatý), protihrudkujúce látky (mikrokryštalická celulóza, stearát horečnatý, oxid kremičitý),  stabilizátor (karboxymetylcelulóza), melatonin (n-acetyl-5-methoxytryptamín)