Výživový doplnok
Kalciový sirup Vanilka
Výživový doplnok

Kalciový sirup Vanilka

DR. ČOKO a VANILKA sú kalciové sirupy s obsahom vápnika, vitamínu D3 a vitamínu C vhodné pre deti, dospievajúcich aj dospelých. Kalciový sirup je vhodné užívať v období zvýšenej potreby vápnika pre organizmus alebo v čase, keď je príjem vápnika v strave nedostatočný.

€5,80
Pridať do košíka
Na sklade

Kalciový sirup VANILKA

DOPLNŤE VÁPNIK A ZLEPŠITE SVOJU IMUNITU AJ IMUNITU SVOJICH DETÍ S KALCIOVÝMI SIRUPMI ČOKO A VANILKA

KEDY JE VHODNÉ SIRUPY UŽÍVAŤ?

Sirupy je vhodné užívať v období zvýšenej potreby vápnika pre organizmus alebo v čase, keď  príjem vápnika v strave nie je dostatočný. Nedostatok vápnika sa prejavuje najmä na kostiach a zuboch, môže teda viesť k paradentóze či osteoporóze.

VÁPNIK A JEHO VÝZNAM

Vápnik nazývaný aj kalcium, je minerál, ktorý sa nachádza v ľudskom tele prirodzene a je základnou stavebnou zložkou kostného tkaniva. Viac ako 99 % vápnika sa nachádza práve v kostnom tkanive a chrupe, zvyšok je v mäkkých tkanivách a v krvi. Vápnik sa tiež podieľa na srdcovej činnosti, a je jedným z faktorov zrážania krvi.

Pre ľudský organizmus je teda vápnik stavebným prvkom a najmä pre deti je mimoriadne dôležité, aby počas ich vývinu bol v tele jeho dostatok.

VITAMÍN C

Vitamín C je pravdepodobne najznámejší spomedzi všetkých vitamínov. Ide o veľmi silný antioxidant, ktorý má na zdravie človeka zásadný vplyv. Aké má konkrétne vlastnosti?

• Prispieva k udržaniu normálnej funkcie imunitného systému počas intenzívneho fyzického výkonu a po ňom
  • Prispieva k normálnej tvorbe kolagénu pre normálnu funkciu krvných ciev, kostí, chrupaviek, ďasien a zubov
  • Prispieva k normálnej činnosti nervovej sústavy
  • Prispieva k ochrane buniek pred oxidačným stresom
  • Prispieva ku zníženiu únavy a vyčerpania

Nedostatok vitamínu C však môže spôsobiť závažné problémy medzi ktoré patria anémia (málokrvnosť), riziko sivého zákalu, skorbut, tráviace ťažkosti či tvorba žlčových kameňov.

VITAMÍN D

Najvýznamnejšou známou funkciou, ktorú vitamín D v ľudskom organizme má, je zdravie kostí. Dostatok vitamínu D je obzvlášť kritický pre rast kostí a ich regeneráciu. Podieľa sa tiež na regulácii bunkového rastu, činnosti svalov, či správnom fungovaní imunitného systému.

Nedostatok vitamínu D sa môže prejavovať oslabením imunity a jeho zníženou schopnosťou pri boji s infekciami. Jeho nedostatok tiež zhoršuje priebeh zápalových ochorení tráviaceho traktu, akou je napríklad  Crohnova choroba, aj priebeh niektorých ďalších autoimunitných ochorení.

Sirup je vhodné užívať spolu s jedlom. Môže sa podávať samostatne alebo ho môžete pridať do mlieka, jogurtu alebo ako prímes s dojčenskou výživou alebo čajom. Pred každým použitím intenzívne pretrepte. Sirup je vhodný pre dospelých, mladistvých a deti od narodenia.

Tento sirup je

• bez pridaných farbív
  • bez umelých sladidiel
  • bez konzervačných látok
  • bez lepku
  • bez laktózy
Účinné látky obsah / 5 ml % RVH* obsah / 10 ml % RVH* obsah / 30 ml % RVH*
Vápnik 120 mg  15 240 mg 30 720 mg 90
Vitamín D3 0,75 µg  15 1,5 µg 30 4,5 µg 90
(cholekalciferol) (30 I.U.)    (60 I.U.)   (180 I.U.)
Vitamín C 50 mg 62,5 100 mg 125 300 mg 375
* RVH referenčná výživová hodnota

Zloženie:

sacharóza; čistená voda; mikronizovaný fosforečnan vápenatý obalený sójovým lecitínom; kyselina L-askorbová; vanilková aróma; regulátory kyslosti: octan draselný, kyselina citrónová; cholekalciferol