Výživový doplnok
Výživový doplnok

Curazink® ImmunPlus

Curazink ImmunPlus je výživový doplnok vo forme chutnej pastilky s jahodovou príchuťou. Kombinácia vysokej dávky zinku (25 mg) spolu so selénom a dennou referenčnou hodnotou vitamínu C. Curazink ImmunPlus týmto predstavuje hodnotný doplnok k vašej každodennej výžive.

€1,32
€2,65 50% Zľava
Pridať do košíka
Na sklade  |  Produkt spotrebujte do 30.5.2024

Curazink® ImmunPlus

Kľúčové stopové prvky zinok a selén a vitamín C zohrávajú podstatnú úlohu pri mnohých funkciách organizmu. Prispievajú k správnemu fungovaniu imunitného systému, preto Curazink® ImmunPlus spája kombináciu týchto troch  zložiek do jednej chutnej pastilky. Výhodou Curazink® ImmunPlus je popri vysokej dávke zinku (až 25 mg) aj veľmi jednoduché a príjemné užívanie ovocnej a sviežo chutiacej pastilky.

Zinok

Zinok je potrebný v celom organizme  a má široké spektrum úloh. Ovplyvňuje napr. aktivitu určitých enzýmov a rôznymi spôsobmi ovplyvňuje metabolizmus sacharidov, tukov a bielkovín.

Dennú potrebu zinku je spravidla možné pokryť vyváženou stravou, dobré zdroje sú potraviny živočíšneho pôvodu, ako je mäso, mliečne výrobky a vajcia, ale aj celozrnné potraviny.Napriek tomu však až 32% mužov a 21% žien nedosahuje odporúčané denné dávky zinku2. Dôvodom je napr. vegetariánska alebo vegánska strava, keďže zinok je horšie dostupný z rastlinných zdrojov než zo živočíšnych. Okrem toho existujú určité ochorenia, ako napr. cukrovka, ochorenia pečene, chronické črevné zápaly, ktoré spôsobujú zvýšenú stratu zinku. Pretrvávajúci stres alebo intenzívny tréning tiež spôsobujú zvýšenú spotrebu zinku. Aj tehotné a dojčiace ženy by mali dbať na dostatočný prísun zinku.

Vitamín C

Vitamín C dokáže v organizme vychytávať voľné radikály a je tiež dôležitý pre činnosť niektorých enzýmov. Týmto spôsobom vplýva v tele na rôzne procesy.

Odporúčaná denná dávka vitamínu C sa dá spravidla dosiahnuť vyváženou stravou. Čerstvé ovocie a zelenina, ako aj čierne ríbezle a červená paprika obsahujú vysoké dávky vitamínu C. Napriek tomu však až 32% mužov a 21% žien nedosahuje odporúčané denné dávky vitamínu C2. Vynechaním ovocia a zeleniny z nášho jedálneho lístka sťažujeme dosahovanie odporúčanej dennej dávky.

Selén

Mnohé proteíny v organizme sa nedokážu zaktivizovať bez selénu.

ZLOŽENIE

v 1 pastilke % RVH* v 1 pastilke
Zinok 25 mg 250 %
Vitamín C 80 mg 100 %
Selén 45 μg 82 %

*Referenčná výživová hodnota podľa Nariadenia (EÚ) 1169/2011

Curazink® ImmunPlus je vhodný pre vegánov, neobsahuje konzervačné látky, umelé farbivá, sóju, mliečne bielkoviny, glutén ani laktózu. Ideálny na cesty. Bez cukru.