Bolesť hlavy? Pozor, môže ísť o nedostatok kyslíka
13.01.2021

Bolesť hlavy? Pozor, môže ísť o nedostatok kyslíka

Bolestivý tlak v hlave môže mať mnoho príčin. Namiesto toho, aby ste do seba hádzali jednu tabletku proti bolesti za druhou, skúste najprv zistiť, odkiaľ problém pramení. Pri neznesiteľnej bolesti, samozrejme, odporúčame navštíviť lekára. No pri miernych bolestiach si viete pomôcť aj sami nasledujúcimi trikmi.

Vkročte do nového roku so silnou imunitou
12.01.2021

Vkročte do nového roku so silnou imunitou

V zimnom období je správna starostlivosť o vašu imunitu dôležitejšia ako kedykoľvek inokedy počas roka. Pre chladné mesiace je typický napríklad nedostatok vitamínu D, ktorý nám obyčajne zabezpečujú slnečné lúče. Tých je v tomto období málo. Nemenej dôležité sú však aj iné látky prospešné pre vašu imunitu. V tomto článku sa dozviete, ako ich dodať svojmu telu.

Ako sa v chladných dňoch správne starať o pleť, nechty a vlasy
09.12.2020

Ako sa v chladných dňoch správne starať o pleť, nechty a vlasy

Možno to poznáte aj vy. S prichádzajúcou zimou kvalita našich vlasov slabne, začnú viac vypadávať alebo sú suché od studeného počasia a vetra. Takisto pleť, ktorá je náchylná na chlad, býva suchá a sčervenená. Nechty, podobne ako vlasy, nerastú tak rýchlo a sú lámavejšie. Ako úplne alebo aspoň čiastočne zamedziť týmto prirodzeným javom? Inšpirujte sa našimi tipmi a trikmi.

Vianoce sú za dverami! Aké sú najznámejšie vianočné zvyky a tradície na Slovensku?
01.12.2020

Vianoce sú najkrajším a najväčším sviatkom v roku. Svoj pôvod majú v pohanskej kultúre, kde sa vnímali ako oslavy zimného slnovratu. Neskôr tieto sviatky prebrali kresťania po celom svete a Vianoce sa stali symbolom narodenia Ježiša Krista. Zvyky a tradície osláv sa líšia od krajiny ku krajine. Viete, aké sú najkrajšie a najznámejšie slovenské tradície Vianoc? Niektoré z nich určite poznáte z vlastných domovov.

Nenechajte sa trápiť prejavmi starnutia
23.11.2020

Nenechajte sa trápiť prejavmi starnutia

Pribúdajúce roky sa nenávratne podpisujú nielen na našom vzhľade, ale aj na našom zdraví, vitalite, výkonoch a kondícii. Hádam vo všetkých kultúrach sa od nepamäti mudrci zaoberali tým, ako prejavy starnutia zastaviť či oddialiť. Starnutie je však fyziologický proces, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou života. Na každom z nás sa však prejavy starnutia podpisujú inak. Záleží nielen na našich genetických dispozíciách, ale aj životnom štýle. Prezradíme vám, ako starnúť chytro, zdravo a aktívne.

Cvičiť môžete aj z pohodlia domova

Cvičiť môžete aj z pohodlia domova

Ako na to? Povieme vám v tomto článku.

Potraviny prospešné pre obličky
16.11.2020

Potraviny prospešné pre obličky

Svetový deň obličiek každoročne pripadá na druhý štvrtok v marci. Tento deň je vyhlasovaný Medzinárodnou federáciou pre choroby obličiek a Medzinárodnou nefrologickou spoločnosťou. Cieľom Svetového dňa obličiek je zoznámiť širokú verejnosť s problematikou ochorenia obličiek vrátane dopadov na naše zdravie a o možnej prevencii. Mnoho nefrologických ambulancií a dialyzačných stredísk v tento deň vykonáva bezplatné vyšetrenie obličiek. Zdravie obličiek je ale tiež otázkou výživy. Zoznam potravín, ktorými môžeme zdravie obličiek podporiť, vám prinášame.