Horčík prispieva k zníženiu únavy a správnej funkcii psychiky
15.04.2020

Horčík prispieva k zníženiu únavy a správnej funkcii psychiky

Nízka hladina horčíka sa objavuje pomerne často. Horčík má vplyv na mnoho procesov v ľudskom tele. Podieľa sa na procese delenia buniek v tele, prispieva k udržaniu zdravých kostí a rovnako prispieva k normálnej syntéze bielkovín. A nielen to, horčík prispieva tiež k správnej funkcii psychiky a mnohému ďalšiemu.

Artróza alebo ako spoznať opotrebované kĺby
13.04.2020

Artróza alebo ako spoznať opotrebované kĺby

Artróza, presnejšie osteoartróza, je považovaná za chorobu seniorov. Artróza sa však týka aj oveľa mladších pacientov, predovšetkým športovcov. Artróza môže postihnúť akýkoľvek kĺb, ale najčastejšie artrózou trpia bedrové a kolenné kĺby. Dôležitú úlohu hrá nielen vek, ale aj nadváha či preťažovanie kĺbov. Ak vás trápia bolesti kolien a bedier, máte problém ich ráno rozhýbať a ak sú vaše bolesti závislé od počasia, možno trpíte artrózou.

Ako spoznať boreliózu
09.04.2020

Ako spoznať boreliózu

V európskych krajinách je borelióza najbežnejším infekčným ochorením prenášaným zo zvieraťa na človeka. Základným predpokladom úspešnej liečby je včasné rozpoznanie choroby. Mnoho ľudí má boreliózu spojenú len s červenou škvrnou na koži po prisatí kliešťa. Borelióza má ale oveľa viac príznakov, ktorým treba venovať pozornosť. Ako boreliózu rozpoznať a ako sa pred ňou chrániť? To sú najčastejšie otázky, na ktoré prinášame odpoveď.

Oslávte s nami Svetový deň zdravia
07.04.2020

Oslávte s nami Svetový deň zdravia

„Zdravie nie je všetkým, ale bez zdravia je všetko ničím.“ Arthur Schopenhauer

Menštruácia nie je tabu alebo typy menštruačných pomôcok
07.04.2020

Menštruácia nie je tabu alebo typy menštruačných pomôcok

Aj keď ženy sprevádza menštruácia už od puberty, existuje veľa vecí, ktoré sú pre mnohé novinkou, a to najmä pokiaľ ide o menštruačné pomôcky. Rovnako tak ako všetko ostatné, aj menštruačné pomôcky sa neustále vyvíjajú. Prehľad tých najpoužívanejších menštruačných pomôcok, vrátane horúcich noviniek vám prinášame.

Trombóza, strašiak ľudí po päťdesiatke
30.03.2020

Trombóza, strašiak ľudí po päťdesiatke

Sedavé zamestnanie či sedavý spôsob života, dlhé cesty autom či lietadlom a k tomu vek nad päťdesiat rokov. To sú hlavné rizikové faktory, ktoré ovplyvňujú vznik trombózy. Trombóza je zápalové žilové ochorenie postihujúce prevažne dolné končatiny. Jeho príznaky bývajú nenápadné, a preto sú často prehliadané. S liečbou by pacienti pritom otáľať nemali, pretože neliečená forma môže končiť smrťou.

Keď nám chýbajú vitamíny
21.03.2020

Keď nám chýbajú vitamíny

K tomu, aby ľudské telo mohlo fungovať tak, ako má, potrebuje vitamíny a minerály. Ak nám chýbajú vitamíny, ochorieme, pretože telo nie je schopné sa brániť všadeprítomným vírusom a baktériám. Nedostatok určitej skupiny vitamínov sa v organizme vždy prejaví. Z tohto dôvodu je nutné zaistiť telu dostatok vitamínov ešte pred tým, než budú chorobné zmeny viditeľné.