Trombóza, strašiak ľudí po päťdesiatke
30.03.2020

Trombóza, strašiak ľudí po päťdesiatke

Sedavé zamestnanie či sedavý spôsob života, dlhé cesty autom či lietadlom a k tomu vek nad päťdesiat rokov. To sú hlavné rizikové faktory, ktoré ovplyvňujú vznik trombózy. Trombóza je zápalové žilové ochorenie postihujúce prevažne dolné končatiny. Jeho príznaky bývajú nenápadné, a preto sú často prehliadané. S liečbou by pacienti pritom otáľať nemali, pretože neliečená forma môže končiť smrťou.

Keď nám chýbajú vitamíny
21.03.2020

Keď nám chýbajú vitamíny

K tomu, aby ľudské telo mohlo fungovať tak, ako má, potrebuje vitamíny a minerály. Ak nám chýbajú vitamíny, ochorieme, pretože telo nie je schopné sa brániť všadeprítomným vírusom a baktériám. Nedostatok určitej skupiny vitamínov sa v organizme vždy prejaví. Z tohto dôvodu je nutné zaistiť telu dostatok vitamínov ešte pred tým, než budú chorobné zmeny viditeľné.

Problémy s kĺbmi a ochorenia pohybového aparátu
21.03.2020

Problémy s kĺbmi a ochorenia pohybového aparátu

Nemôžete vstať ráno z postele? Bolia vás kĺby pri bežných denných činnostiach? Bolesti kĺbov berte vážne, pretože môže ísť o príznak niektorého z ochorení kĺbov. Ktoré ochorenia môžu nepríjemné bolesti kĺbov spôsobovať? Je ich veľa, ale medzi tie najčastejšie patrí artróza, osteoporóza, reumatoidná artritída a Bechterevova choroba. Aj keď sa uvedené ochorenia týkajú kĺbov, príznaky majú rôzne. Aké sú typické príznaky najčastejších kĺbových ochorení sa dozviete v našom článku.

Chlorella alebo zázračná riasa z hlbín na podporu detoxikácie organizmu
18.03.2020

Chlorella alebo zázračná riasa z hlbín na podporu detoxikácie organizmu

Chlorella je často označovaná ako potravina nového tisícročia. Mnohí sa už s chlorellou stretli, avšak sú aj takí, ktorí tento pojem počujú prvýkrát. Chlorella je radená medzi tzv. superpotraviny, teda potraviny, ktoré môžu mať vlastnosti podporujúce zdravie človeka. A tým, ktorí by sa chceli s chlorellou bližšie zoznámiť, je určený náš článok.

Poruchy pozornosti u detí

Poruchy pozornosti u detí

Na dieťa s poruchou pozornosti okolie často nazerá ako na neposlušné a nevychované. Nie vždy je ale všetko tak, ako sa na prvý pohľad zdá. U detí nemusí ísť o nevychovanosť či neposlušnosť, ale môže sa jednať o niektorú z porúch pozornosti. Tieto poruchy predstavujú pre rodičov a pedagógov náročnú skúšku. Deťom samotným potom veľakrát komplikujú nielen školské vzdelávanie, ale aj zaradenie do kolektívu svojich rovesníkov. K deťom s poruchou pozornosti by sa preto malo pristupovať so zhovievavosťou, trpezlivosťou a láskou.

Najčastejšie chyby žien pri intímnej hygiene

Najčastejšie chyby žien pri intímnej hygiene

Intímna hygiena je téma, o ktorej sa príliš nehovorí. Predpokladá sa, že ženy sa o svoje intímne partie starajú správne. Ale nepríjemné pocity ako svrbenie, pálenie či infekcia bývajú práve dôsledkom chýb v oblasti intímnej hygieny. Ako má správna intímna hygiena vyzerať a čomu sa vyvarovať, aby "dole" bolo všetko bez problémov?

Nadmerné potenie dlaní

Nadmerné potenie dlaní

Vlhké dlane nie sú len komplikáciou pri manuálnych činnostiach, ale sú nepríjemné hlavne v spoločenských situáciách. Spotené dlane nás väčšinou obťažujú v situáciách, v ktorých prežívame stres. Nadmerné potenie sa môže vyskytovať od narodenia, ale najčastejšie nastupuje až s dospievaním. V niektorých prípadoch samo odznie, niekedy je prítomné po celý život. Je možné potenie dlaní nejako obmedziť, aby sme sa vyhli trápnemu pocitu vždy, keď si máme s niekým potriasť rukou?