Keď vás infekcia močových ciest namočí do problému

Keď vás infekcia močových ciest namočí do problému

Cystitída patrí medzi tabu témy, neradi o nej hovoríme a považujeme to za intímnu záležitosť. Nemalo by to tak byť. Inak hrozí, že problém s močovými cestami sa ozve v najnevhodnejší čas a s vysokou intenzitou.

Infekcia močových ciest – ako sa jej vyhnúť?

Infekcia močových ciest – ako sa jej vyhnúť?

Nezvaný a nepríjemný, no častý hosť – to je infekcia močových ciest. Keď nás navštívi, je už prineskoro a musíme sústrediť svoje sily na liečbu. Ako prevenciu vám ponúkame odborné rady, čo robiť a čoho sa vyvarovať, aby ste si udržali svoje intímne oblasti bez podobných komplikácií.

10 najčastejších otázok o menopauze

10 najčastejších otázok o menopauze

Obdobie prechodu, kedy sa končí plodnosť ženy, môže byť strašiakom pre každú z nás, keďže prináša veľa zmien a otázok. Kedy používame pojem menopauza, aké sú hlavné symptómy a ďalšie najčastejšie otázky, sme spracovali v nasledujúcom článku.

Zobrazenie: 2063
Inkontinencia – citlivá téma pre ženy aj mužov

Inkontinencia – citlivá téma pre ženy aj mužov

Inkontinencia znamená samovoľný alebo nechcený únik moču. Tento nepríjemný problém síce trápi dvakrát častejšie ženy, no pri ochorení prostaty sa s ňou môžu stretnúť aj muži. U žien je príčinou zväčša oslabenie panvového dna, ktoré prichádza napríklad po pôrodoch. Ťažšie prípady sa riešia chirurgicky. Ako možno predísť vzniku tohto problému prirodzenou cestou?

Potraviny prospešné pre obličky

Potraviny prospešné pre obličky

Svetový deň obličiek každoročne pripadá na druhý štvrtok v marci. Tento deň je vyhlasovaný Medzinárodnou federáciou pre choroby obličiek a Medzinárodnou nefrologickou spoločnosťou. Cieľom Svetového dňa obličiek je zoznámiť širokú verejnosť s problematikou ochorenia obličiek vrátane dopadov na naše zdravie a o možnej prevencii. Mnoho nefrologických ambulancií a dialyzačných stredísk v tento deň vykonáva bezplatné vyšetrenie obličiek. Zdravie obličiek je ale tiež otázkou výživy. Zoznam potravín, ktorými môžeme zdravie obličiek podporiť, vám prinášame.

Prostata nie je tabu!

Prostata nie je tabu!

Pre mnohých mužov sú problémy s prostatou stále mimoriadne citlivou témou napriek tomu, že po šesťdesiatke trpí zväčšením prostaty až 60 % mužov. Ako predísť problémom s prostatou a podporiť jej správnu funkciu a rovnako aj funkciu močových ciest?

Najčastejšie príčiny zápalu močového mechúra

Najčastejšie príčiny zápalu močového mechúra

Trápi vás pálenie a rezanie pri močení? Trpíte neodkladným nutkaním na močenie a k tomu pociťujete bolesť v podbrušku? Za vaše ťažkosti môže byť zodpovedný zápal močového mechúra, tzv. cystitída. Ide o nepríjemné ochorenie, ktoré je ale dobre liečiteľné. Na dosiahnutie úspešnej liečby je nutné navštíviť lekára včas. Ktoré príznaky neradno podceňovať a ako zápalom močového mechúra predchádzať?