icon

Marťankovia je špeciálne zameraný rad určený hlavne deťom. Priaznivé účinky rôznych vitamínov, minerálov a bylinných extraktov boli preukázané ako podpora imunity detí a celkového zdravia.

Podkategórie

Viete, ako regenerácia súvisí s imunitou? Aktivujte si s nami imunitný systém

Viete, ako regenerácia súvisí s imunitou? Aktivujte si s nami imunitný systém

V období zvýšeného výskytu respiračných ochorení je veľmi pravdepodobné, že sa nakazíme vírusom a naša imunita bude musieť niekoľko dní bojovať s dôsledkami infekčného ochorenia. Spolu so všeobecnou lekárkou sme sa zaujímali o to, ako naštartovať imunitný systém po zime a prečo je regenerácia pre náš imunitný systém dôležitá.

Imunitné účinky betaglukánov

Imunitné účinky betaglukánov

Betaglukány sú polysacharidy prírodného pôvodu, ktoré sa často spájajú vďaka svojmu účinku s podporou imunity. Ako dokážu posilniť imunitný systém? Pozrime sa na ich pozitívny vplyv na zdravie a posilnenie organizmu.

Ako ustrážiť, aby mali deti dostatok minerálov a vitamínov?

Ako ustrážiť, aby mali deti dostatok minerálov a vitamínov?

Dôležitým faktorom správneho vývoja a rastu dieťaťa je vyvážená strava. Vitamíny a minerály môžu deťom chýbať napríklad aj vtedy, keď majú veľa psychickej alebo fyzickej záťaže. Zostavenie vhodného jedálneho lístka je preto kľúčové.

Podpora imunity v období zvýšeného výskytu infekcií
21.03.2020

Podpora imunity v období zvýšeného výskytu infekcií

Ako podporiť obranyschopnosti organizmu v období zvýšeného výskytu infekcií? Čo môžem urobiť na podporu imunity? Ktoré výživové doplnky sú na podporu imunity najvhodnejšie?

Podporte imunitu detí darmi z prírody

Podporte imunitu detí darmi z prírody

Aj u vás je zima tradične obdobím maródovania? Podobnú skúsenosť má väčšina mamičiek detí predškolského a školského veku, ktoré každú chvíľu chytia nejakú virózu. Čo robiť pre to, aby vaše deti neboli tak často choré? Podporte ich odolnosť prostriedkami, ktoré nájdete v prírode.

Poruchy pozornosti u detí
15.03.2020

Poruchy pozornosti u detí

Na dieťa s poruchou pozornosti okolie často nazerá ako na neposlušné a nevychované. Nie vždy je ale všetko tak, ako sa na prvý pohľad zdá. U detí nemusí ísť o nevychovanosť či neposlušnosť, ale môže sa jednať o niektorú z porúch pozornosti. Tieto poruchy predstavujú pre rodičov a pedagógov náročnú skúšku. Deťom samotným potom veľakrát komplikujú nielen školské vzdelávanie, ale aj zaradenie do kolektívu svojich rovesníkov. K deťom s poruchou pozornosti by sa preto malo pristupovať so zhovievavosťou, trpezlivosťou a láskou.

Imunita u detí, voľte prírodnú cestu

Imunita u detí, voľte prírodnú cestu

Každý rodič to dobre pozná. Dieťa nastúpi do škôlky či do školy a po niekoľkých dňoch je choré. Opakované infekcie u detí sú typické v období, kedy sa imunitný systém dieťaťa prvýkrát stretáva s patogénmi, rozvíja imunitnú odpoveď a organizmus si buduje imunitnú pamäť. Do určitej miery môžeme imunitu dieťaťa ovplyvniť tým, že ju budeme posilňovať. Ako? Najlepšie prírodnou cestou.