icon
Marťankovia ponúkajú špecifické produktové rady na rôzne potreby detí rôznych vekových kategórií. Ohliadajte spoločne s Marťankami na správny pomer vitamínov a kľúčových látok v detskom jedálničku.

Podkategórie

Ako sa zbaviť áft u detí alebo keď v ústočkách bolí
10.11.2019

Ako sa zbaviť áft u detí alebo keď v ústočkách bolí

Afty pozná určite každý. Ide o malé, bolestivé vriedky v ústach. Afty sú veľmi nepríjemné najmä u detí, pretože spôsobujú bolesť pri jedle a rozprávaní, pálenie a rezanie. Začínajú ako jeden alebo viac pľuzgierikov, ktoré prasknú a zmenia sa vo vriedok. Afty síce nie sú infekčné, ale sú veľmi bolestivou komplikáciou bežných detských ochorení spôsobených zníženou imunitou.

Bolesť v krku nás môže prekvapiť aj v lete
11.09.2019

Bolesť v krku nás môže prekvapiť aj v lete

Priviezli ste si z dovolenky bolesť v krku? Bolesť v krku nepatrí len k chladným mesiacom, ale môže nás prepadnúť aj v lete. Medzi najčastejšie príčiny patria ľadové nápoje, klimatizácia, chodenie v mokrých plavkách, teplotné výkyvy apod. Čo všetko sa ale za bolesťou v krku môže skrývať? My vám prinášame prehľad najčastejších ochorení, ktoré môžu byť s bolesťou v krku spojené.

Ako prebieha bronchitída u detí

Ako prebieha bronchitída u detí

Za zápalom priedušiek stojí vo väčšine prípadov vírusová infekcia, ako napríklad nachladnutie. Táto choroba môže mať buď akútnu, alebo chronickú podobu, pričom u malých pacientov ide najčastejšie o akútnu formu. Na vznik bronchitídy sú náchylnejšie deti, ktoré trpia ďalším ochorením dýchacích ciest (napr. astmou či sennou nádchou) alebo niektorými druhmi alergií. Zápal priedušiek viac postihuje aj predčasne narodené deti, ktoré nemajú dosiaľ plne vyvinuté pľúca a imunitný systém.

Podporte imunitu detí darmi z prírody
20.02.2018

Podporte imunitu detí darmi z prírody

Aj u vás je zima tradične obdobím maródovania? Podobnú skúsenosť má väčšina mamičiek detí predškolského a školského veku, ktoré každú chvíľu chytia nejakú virózu. Čo robiť pre to, aby vaše deti neboli tak často choré? Podporte ich odolnosť prostriedkami, ktoré nájdete v prírode.

Zima sa blíži! Viete, ako podporiť imunitu?

Zima sa blíži! Viete, ako podporiť imunitu?

Pomôžte telu, aby sa ho nevľúdne počasie ani nedotklo

Tipy, ako celoročne podporovať  detskú imunitu
18.09.2016

Tipy, ako celoročne podporovať detskú imunitu

Ako sa postarať o to, aby vaše dieťa prečkalo chladné dni zdravé, usmievavé a bez vreckovky pri nose? Podporujte celoročne jeho imunitu. Poradíme vám, ako na to.