Marťankovia ponúkajú špecifické produktové rady na rôzne potreby detí rôznych vekových kategórií. Ohliadajte spoločne s Marťankami na správny pomer vitamínov a kľúčových látok v detskom jedálničku.

Podkategórie

Bolesť v krku nás môže prekvapiť aj v lete
11.09.2019

Bolesť v krku nás môže prekvapiť aj v lete

Priviezli ste si z dovolenky bolesť v krku? Bolesť v krku nepatrí len k chladným mesiacom, ale môže nás prepadnúť aj v lete. Medzi najčastejšie príčiny patria ľadové nápoje, klimatizácia, chodenie v mokrých plavkách, teplotné výkyvy apod. Čo všetko sa ale za bolesťou v krku môže skrývať? My vám prinášame prehľad najčastejších ochorení, ktoré môžu byť s bolesťou v krku spojené.

Ako prebieha bronchitída u detí

Ako prebieha bronchitída u detí

Za zápalom priedušiek stojí vo väčšine prípadov vírusová infekcia, ako napríklad nachladnutie. Táto choroba môže mať buď akútnu, alebo chronickú podobu, pričom u malých pacientov ide najčastejšie o akútnu formu. Na vznik bronchitídy sú náchylnejšie deti, ktoré trpia ďalším ochorením dýchacích ciest (napr. astmou či sennou nádchou) alebo niektorými druhmi alergií. Zápal priedušiek viac postihuje aj predčasne narodené deti, ktoré nemajú dosiaľ plne vyvinuté pľúca a imunitný systém.