Koža, vlasy, nechty – Články

Najčastejšie príčiny svrbenia kože
18.09.2019

Najčastejšie príčiny svrbenia kože

Svrbenie kože je veľmi nepríjemné, čo iste zažil každý z nás. Dôvodom svrbenie môžu byť komáre, alergie, stres, ale aj kožné či iné ochorenia. Príčin je veľa. Najdôležitejším odporúčaním lekárov je postihnuté miesto neškrabať. Škrabanie na chvíľu uľaví, ale do postihnutého miesta hrozí zavlečenie infekcie a zhoršenie stavu. Aby sme vedeli, čo je príčinou svrbenia, je vhodné navštíviť lekára, ktorý odporučí vhodnú liečbu.

Ako podporiť rast vlasov
09.09.2019

Ako podporiť rast vlasov

Dlhé vlasy sú od pradávna symbolom krásy, zmyselnosti a ženskosti. Každá žena občas zatúži po bohatej a dlhej hrive. Rýchlym a efektívnym spôsobom, ako mať dlhé vlasy je predĺženie. Ak sa ale rozhodnete pre prirodzenosť, budete si musieť počkať. Ako a možno vôbec ovplyvniť rast vlasov? Pár tipov vám prinášame.

Kožné plesne a ochorenia nôh
20.08.2019

Kožné plesne a ochorenia nôh

Povrchové mykózy, ľudovo povedané plesne, trápia až jednu tretinu dospelých. Kožná mykóza je infekčné ochorenie, ktoré sa prejavuje začervenaním pokožky a nepríjemným svrbením v mieste výskytu. Pôvodcom tohto ochorenia sú huby. Najčastejšie ide o dermatofyty alebo kvasinky, ktoré sa množia v teple a vlhku. Kožné mykózy sa môžu vyskytnúť prakticky kdekoľvek, ale najčastejšie sa prejaví medzi prstami na nohách, na chodidlách, na rukách, ale aj v podpazuší a vo vlasoch.

Leto je tu, nepodceňujte starostlivosť  o vlasy
09.08.2019

Leto je tu, nepodceňujte starostlivosť o vlasy

Hovorí sa, že vlasy sú korunou krásy každej ženy. Aby tomu tak bolo aj v letnom období, je nutné sa o vlasy patrične starať. Slnečné lúče, slaná voda či chlór vlasy vysušujú a oslabujú. Ak im budete v lete venovať tú správnu starostlivosť, bude vaša hriva krásna aj na jeseň. My vám prinášame zopár tipov, ako si vlasy udržať zdravé a krásne celé leto.

Pupalka – poklad pre ženské zdravie

Pupalka – poklad pre ženské zdravie

Bojujete každý mesiac s premenštruačným syndrómom a diskomfortom počas periódy? Trápia vás nepríjemné prejavy, ktoré sprevádzajú obdobie klimaktéria? Dajte šancu prírode – tá pozná recept na každý neduh – a vyskúšajte pupalkový olej, ktorý veľmi oceníte nielen pri typicky ženských problémoch.

Nenechajte sa otráviť nevzhľadnými fľakmi

Nenechajte sa otráviť nevzhľadnými fľakmi

Nadbytok lúčov a prílišné opaľovanie, ktorého si zvlášť teraz v lete dopriavame viac než do sýtosti, zanechajú často na našej pokožke nechcené stopy v podobe pigmentových škvŕn. Pobyt na slnku totiž zvyšuje aktivitu melanocytov, čo sú bunky, ktoré vytvárajú kožné farbivo. Týmto nedostatkom sa však dá účinne predísť. A v prípade, že sa škvrnky už objavia, existuje celý rad účinných prostriedkov, ktoré vás ich zbavia...