Kráska zvaná echinacea alebo zázrak na imunitu
16.03.2020

Kráska zvaná echinacea alebo zázrak na imunitu

Trvalka echinacea purpurea je známa skôr pod svojím slovenským názvom echinacea purpurová. Echinacea je trváca rastlina, ktorá sa pestuje nielen pre svoje dekoratívne kvety, ale aj pre svoje liečivé účinky. Ide o rastlinu vysokú cca 80-100 cm, ktorá sa od júna do septembra pýši purpurovými kvetmi s čiernym stredom. Účinky echinaceya sú rozsiahle. Používa sa pri prechladnutí, ako podpora horných dýchacích ciest, ale aj pri kožných problémoch.

Bolesť zubov pri nádche môže signalizovať zápal dutín
18.02.2020

Bolesť zubov pri nádche môže signalizovať zápal dutín

Ak trpíte nádchou, možno si hovoríte, že prechladnutie k jeseni skrátka patrí. Ak sa ale s upchatým nosom stretávate týždne a k tomu vás ešte rozboleli zuby, je potrebné zbystriť. Môže sa jednať o ochorenie horných dýchacích ciest, tzv. sinusitídu, slovensky známu ako zápal vedľajších nosových dutín. Pretrvávajúce sinusitídy je nutné liečiť antibiotikami, a preto neradno si s dlhotrvajúcou nádchou zahrávať.

Imunita u detí, voľte prírodnú cestu
17.02.2020

Imunita u detí, voľte prírodnú cestu

Každý rodič to dobre pozná. Dieťa nastúpi do škôlky či do školy a po niekoľkých dňoch je choré. Opakované infekcie u detí sú typické v období, kedy sa imunitný systém dieťaťa prvýkrát stretáva s patogénmi, rozvíja imunitnú odpoveď a organizmus si buduje imunitnú pamäť. Do určitej miery môžeme imunitu dieťaťa ovplyvniť tým, že ju budeme posilňovať. Ako? Najlepšie prírodnou cestou.

Ako predísť zápalu močových ciest

Ako predísť zápalu močových ciest

Začína jeseň – obdobie, keď sa naše telo stáva oveľa náchylnejšie na rôzne ochorenia. Aj vy sa už vopred desíte toho, že ucítite obávanú bolesť v podbruší, ktorá neomylne ohlasuje zápal močových ciest? S týmto problémom sa (nielen na jeseň) stretáva mnoho žien. Ide síce o ochorenie, ktoré sa dá väčšinou dobre liečiť a nebýva nijako vážne. Problém však je, že sa veľmi rado vracia. Opakovaným ťažkostiam sa však dá predísť dôslednou prevenciou.

Zápal pľúc nepozná žarty – nepleťte  si ho s chrípkou!

Zápal pľúc nepozná žarty – nepleťte si ho s chrípkou!

Trápi vás kašeľ, horúčka, bolesť hlavy či nevoľnosť? Cítite doslova každý sval v tele a chvíľami máte pocit, ako by ste práve zdolali Mount Everest? Môže ísť len o bežné príznaky chrípky.

Zima sa blíži! Viete, ako podporiť imunitu?

Zima sa blíži! Viete, ako podporiť imunitu?

Pomôžte telu, aby sa ho nevľúdne počasie ani nedotklo