Viete, ako regenerácia súvisí s imunitou? Aktivujte si s nami imunitný systém

Viete, ako regenerácia súvisí s imunitou? Aktivujte si s nami imunitný systém

V období zvýšeného výskytu respiračných ochorení je veľmi pravdepodobné, že sa nakazíme vírusom a naša imunita bude musieť niekoľko dní bojovať s dôsledkami infekčného ochorenia. Spolu so všeobecnou lekárkou sme sa zaujímali o to, ako naštartovať imunitný systém po zime a prečo je regenerácia pre náš imunitný systém dôležitá.

Krásna pleť či dobrá imunita? Odpoveď sa skrýva v zinku

Krásna pleť či dobrá imunita? Odpoveď sa skrýva v zinku

Mnohí si zinok spájate s oslabenou imunitou či „všeliekom“ zaručujúcim zdravé vlasy a pokožku. Jeho účinok na telo však skrýva omnoho viac. Zinok je druhým najviac zastúpeným minerálom vo vašom tele a zúčastňuje sa mnohých procesov, ktoré sa v organizme odohrávajú. Viete, prečo má pre telo nezastupiteľnú funkciu a prečo by ste si ho mali pravidelne dopĺňať?

Zradná jar. Vyhnite sa jarnej únave aj alergiám

Zradná jar. Vyhnite sa jarnej únave aj alergiám

Po zime sa mnohí cítime unavení, vyčerpaní, bez energie a tento stav zvyčajne nazývame jarnou únavou. Veľakrát sa zamýšľame, prečo tento jav nastáva a čo ho spôsobuje, pričom dôvody sú veľmi jednoduché a pragmatické. Väčšina z nás sa teší na jarné obdobie ako na začiatok teplejších a slnečnejších dní, počas ktorých sa vraciame k našim obľúbeným aktivitám v exteriéri. Paradoxne je pre mnohých ľudí – alergikov, toto obdobie spojené so zhoršením ich zdravotného stavu a obmedzením aktivít v exteriéri práve počas prichádzajúcej jari.

Jarný detox s rozumom

Jarný detox s rozumom

Na začiatku jari sa na nás zo všetkých strán valia zaručené tipy, ako na jarnú detoxikáciu organizmu. Jarný detox v podobe prísnej diéty a hladovania organizmu v žiadnom prípade však neprospieva. Na to, aby sa človek cítil dobre, a to nielen na jar, stačí zdravé stravovanie, dostatok pohybu a odpočinku a dostatok životného optimizmu.

Horčík prispieva k zníženiu únavy a správnej funkcii psychiky

Horčík prispieva k zníženiu únavy a správnej funkcii psychiky

Nízka hladina horčíka sa objavuje pomerne často. Horčík má vplyv na mnoho procesov v ľudskom tele. Podieľa sa na procese delenia buniek v tele, prispieva k udržaniu zdravých kostí a rovnako prispieva k normálnej syntéze bielkovín. A nielen to, horčík prispieva tiež k správnej funkcii psychiky a mnohému ďalšiemu.

Angína nás v lete môže nepríjemne prekvapiť
02.07.2019

Angína nás v lete môže nepríjemne prekvapiť

Ľadové nápoje, zmrzlina, klimatizácia, prechladnutie z mokrých plaviek či výkyvy počasia. To sú najčastejšie príčiny letných bolestí v krku. Na vine ale nie sú len ľadové nápoje či klimatizácie, angína sa prenáša tiež kvapôčkovou infekciou. Letné angíny môžu mať horší priebeh než v zimnom období (hnisavé a bolestivé čapy v krku). Zanedbanie angíny je veľmi nebezpečné, pretože sa môže neskôr prejaviť zdravotnými komplikáciami, napr. reumatickým postihnutím srdca.