Hormonálne zmeny žien – Články

Podkategórie

Bolesti v dôsledku hormonálnych zmien

Bolesti v dôsledku hormonálnych zmien

Hormonálne zmeny ovplyvňujú celé telo a ženy o tom vedia svoje. Každá žena počas svojho života prežije obdobie, pre ktoré sú hormonálne zmeny typické. Bohužiaľ hormonálne zmeny súvisia aj s bolesťami, ktoré sa v ich dôsledku môžu objaviť. Za zásadné hormonálne zmeny je u žien považované období puberty, tehotenstva, pôrodu a klimaktéria. Menštruačné bolesti, bolesti pŕs a bolesti hlavy sú tie najčastejšie bolesti, s ktorými sa ženy stretávajú.

Ako sa zbaviť suchej a popraskanej pokožky

Ako sa zbaviť suchej a popraskanej pokožky

Suchá pokožka nemusí byť len kozmetický problém, ale môže signalizovať aj niektoré ochorenia. Suchá koža sa prejavuje nepríjemnými pocitmi napätia, môže šupinatieť, svrbieť, bolieť a objavovať sa môžu tiež prasklinky. Vplyv na kvalitu pokožky majú ako vonkajšie vplyvy tak aj tie vnútorné, ktoré sa odrážajú práve na stave našej pokožky.

Vyzrejte na potenie v podpazuší
12.11.2019

Vyzrejte na potenie v podpazuší

Pri športe, fyzickej námahe či v teplom počasí sa potí každý. Nadmerné potenie ale v poriadku nie je a často môže signalizovať vážny zdravotný problém. Aké sú najčastejšie príčiny nadmerného potenia a ako ho možno ovplyvniť sa dočítate v našom článku.

Sedem tipov, ako sa zbaviť suchých rúk
11.11.2019

Sedem tipov, ako sa zbaviť suchých rúk

Ruky sú našou vizitkou a často sú tým, čoho si na druhých najviac všímame. Ruky na nás mnohé prezradia. Okrem nášho zdravia vypovedajú o našom veku, psychickom stave a vzťahu k sebe samým. Aj keď väčšinu starostlivosti venujeme tvári, na ruky by sme zabúdať nemali. Predovšetkým suchá a popraskaná koža nie je nič, čím by sme sa chceli chváliť.

Najčastejšie príčiny svrbenia kože
18.09.2019

Najčastejšie príčiny svrbenia kože

Svrbenie kože je veľmi nepríjemné, čo iste zažil každý z nás. Dôvodom svrbenie môžu byť komáre, alergie, stres, ale aj kožné či iné ochorenia. Príčin je veľa. Najdôležitejším odporúčaním lekárov je postihnuté miesto neškrabať. Škrabanie na chvíľu uľaví, ale do postihnutého miesta hrozí zavlečenie infekcie a zhoršenie stavu. Aby sme vedeli, čo je príčinou svrbenia, je vhodné navštíviť lekára, ktorý odporučí vhodnú liečbu.

Ako podporiť rast vlasov
09.09.2019

Ako podporiť rast vlasov

Dlhé vlasy sú od pradávna symbolom krásy, zmyselnosti a ženskosti. Každá žena občas zatúži po bohatej a dlhej hrive. Rýchlym a efektívnym spôsobom, ako mať dlhé vlasy je predĺženie. Ak sa ale rozhodnete pre prirodzenosť, budete si musieť počkať. Ako a možno vôbec ovplyvniť rast vlasov? Pár tipov vám prinášame.

Akné netrápi len pubertiakov
09.09.2019

Akné netrápi len pubertiakov

Mnohí si myslia, že akné patrí len do obdobia puberty. Akné sa ale netýka len dospievajúcich, dokáže potrápiť aj mnohých dospelých. Akné sa u dospelých objavuje predovšetkým v období stresu a hormonálnych zmien. Tvár plnú pupienkov tak dobre poznajú aj tí, ktorí už z puberty dávno vyrástli. Ak sa na tvári objaví pár vyrážok, netreba hneď panikáriť. Niekedy sa stačí zamyslieť nad možnou príčinou vzniku.