Hormonálne zmeny žien – Články

Nadmerné potenie dlaní
15.03.2020

Nadmerné potenie dlaní

Vlhké dlane nie sú len komplikáciou pri manuálnych činnostiach, ale sú nepríjemné hlavne v spoločenských situáciách. Spotené dlane nás väčšinou obťažujú v situáciách, v ktorých prežívame stres. Nadmerné potenie sa môže vyskytovať od narodenia, ale najčastejšie nastupuje až s dospievaním. V niektorých prípadoch samo odznie, niekedy je prítomné po celý život. Je možné potenie dlaní nejako obmedziť, aby sme sa vyhli trápnemu pocitu vždy, keď si máme s niekým potriasť rukou?

Ako zabrániť opakujúcim sa oparom na perách
15.03.2020

Ako zabrániť opakujúcim sa oparom na perách

Až 80 % dospelej populácie niekedy v živote čelilo bolestivým a nepríjemným oparom. Najčastejším miestom, kde človeka opary trápia, sú pery. Ak však vírus v tele raz máme, už sa ho nezbavíme. Vírus oparu v organizme zostáva navždy prítomný a často sa objavuje opakovane, keď to najmenej čakáme. Tipy, ako možno oparom predísť a ako sa ich čo najskôr zbaviť, vám prinášame.

Bolesti v dôsledku hormonálnych zmien
18.02.2020

Bolesti v dôsledku hormonálnych zmien

Hormonálne zmeny ovplyvňujú celé telo a ženy o tom vedia svoje. Každá žena počas svojho života prežije obdobie, pre ktoré sú hormonálne zmeny typické. Bohužiaľ hormonálne zmeny súvisia aj s bolesťami, ktoré sa v ich dôsledku môžu objaviť. Za zásadné hormonálne zmeny je u žien považované období puberty, tehotenstva, pôrodu a klimaktéria. Menštruačné bolesti, bolesti pŕs a bolesti hlavy sú tie najčastejšie bolesti, s ktorými sa ženy stretávajú.

Ako sa zbaviť suchej a popraskanej pokožky

Ako sa zbaviť suchej a popraskanej pokožky

Suchá pokožka nemusí byť len kozmetický problém, ale môže signalizovať aj niektoré ochorenia. Suchá koža sa prejavuje nepríjemnými pocitmi napätia, môže šupinatieť, svrbieť, bolieť a objavovať sa môžu tiež prasklinky. Vplyv na kvalitu pokožky majú ako vonkajšie vplyvy tak aj tie vnútorné, ktoré sa odrážajú práve na stave našej pokožky.

Vyzrejte na potenie v podpazuší
12.11.2019

Vyzrejte na potenie v podpazuší

Pri športe, fyzickej námahe či v teplom počasí sa potí každý. Nadmerné potenie ale v poriadku nie je a často môže signalizovať vážny zdravotný problém. Aké sú najčastejšie príčiny nadmerného potenia a ako ho možno ovplyvniť sa dočítate v našom článku.

Sedem tipov, ako sa zbaviť suchých rúk
11.11.2019

Sedem tipov, ako sa zbaviť suchých rúk

Ruky sú našou vizitkou a často sú tým, čoho si na druhých najviac všímame. Ruky na nás mnohé prezradia. Okrem nášho zdravia vypovedajú o našom veku, psychickom stave a vzťahu k sebe samým. Aj keď väčšinu starostlivosti venujeme tvári, na ruky by sme zabúdať nemali. Predovšetkým suchá a popraskaná koža nie je nič, čím by sme sa chceli chváliť.

Najčastejšie príčiny svrbenia kože
18.09.2019

Najčastejšie príčiny svrbenia kože

Svrbenie kože je veľmi nepríjemné, čo iste zažil každý z nás. Dôvodom svrbenie môžu byť komáre, alergie, stres, ale aj kožné či iné ochorenia. Príčin je veľa. Najdôležitejším odporúčaním lekárov je postihnuté miesto neškrabať. Škrabanie na chvíľu uľaví, ale do postihnutého miesta hrozí zavlečenie infekcie a zhoršenie stavu. Aby sme vedeli, čo je príčinou svrbenia, je vhodné navštíviť lekára, ktorý odporučí vhodnú liečbu.