Hormonálne zmeny žien – Články

Potraviny prospešné pre obličky
16.11.2020

Potraviny prospešné pre obličky

Svetový deň obličiek každoročne pripadá na druhý štvrtok v marci. Tento deň je vyhlasovaný Medzinárodnou federáciou pre choroby obličiek a Medzinárodnou nefrologickou spoločnosťou. Cieľom Svetového dňa obličiek je zoznámiť širokú verejnosť s problematikou ochorenia obličiek vrátane dopadov na naše zdravie a o možnej prevencii. Mnoho nefrologických ambulancií a dialyzačných stredísk v tento deň vykonáva bezplatné vyšetrenie obličiek. Zdravie obličiek je ale tiež otázkou výživy. Zoznam potravín, ktorými môžeme zdravie obličiek podporiť, vám prinášame.

Menštruácia nie je tabu alebo typy menštruačných pomôcok
07.04.2020

Menštruácia nie je tabu alebo typy menštruačných pomôcok

Aj keď ženy sprevádza menštruácia už od puberty, existuje veľa vecí, ktoré sú pre mnohé novinkou, a to najmä pokiaľ ide o menštruačné pomôcky. Rovnako tak ako všetko ostatné, aj menštruačné pomôcky sa neustále vyvíjajú. Prehľad tých najpoužívanejších menštruačných pomôcok, vrátane horúcich noviniek vám prinášame.

Nadmerné potenie dlaní
15.03.2020

Nadmerné potenie dlaní

Vlhké dlane nie sú len komplikáciou pri manuálnych činnostiach, ale sú nepríjemné hlavne v spoločenských situáciách. Spotené dlane nás väčšinou obťažujú v situáciách, v ktorých prežívame stres. Nadmerné potenie sa môže vyskytovať od narodenia, ale najčastejšie nastupuje až s dospievaním. V niektorých prípadoch samo odznie, niekedy je prítomné po celý život. Je možné potenie dlaní nejako obmedziť, aby sme sa vyhli trápnemu pocitu vždy, keď si máme s niekým potriasť rukou?

Ako zabrániť opakujúcim sa oparom na perách
15.03.2020

Ako zabrániť opakujúcim sa oparom na perách

Až 80 % dospelej populácie niekedy v živote čelilo bolestivým a nepríjemným oparom. Najčastejším miestom, kde človeka opary trápia, sú pery. Ak však vírus v tele raz máme, už sa ho nezbavíme. Vírus oparu v organizme zostáva navždy prítomný a často sa objavuje opakovane, keď to najmenej čakáme. Tipy, ako možno oparom predísť a ako sa ich čo najskôr zbaviť, vám prinášame.

Bolesti v dôsledku hormonálnych zmien
18.02.2020

Bolesti v dôsledku hormonálnych zmien

Hormonálne zmeny ovplyvňujú celé telo a ženy o tom vedia svoje. Každá žena počas svojho života prežije obdobie, pre ktoré sú hormonálne zmeny typické. Bohužiaľ hormonálne zmeny súvisia aj s bolesťami, ktoré sa v ich dôsledku môžu objaviť. Za zásadné hormonálne zmeny je u žien považované období puberty, tehotenstva, pôrodu a klimaktéria. Menštruačné bolesti, bolesti pŕs a bolesti hlavy sú tie najčastejšie bolesti, s ktorými sa ženy stretávajú.

Ako sa zbaviť suchej a popraskanej pokožky

Ako sa zbaviť suchej a popraskanej pokožky

Suchá pokožka nemusí byť len kozmetický problém, ale môže signalizovať aj niektoré ochorenia. Suchá koža sa prejavuje nepríjemnými pocitmi napätia, môže šupinatieť, svrbieť, bolieť a objavovať sa môžu tiež prasklinky. Vplyv na kvalitu pokožky majú ako vonkajšie vplyvy tak aj tie vnútorné, ktoré sa odrážajú práve na stave našej pokožky.

Vyzrejte na potenie v podpazuší
12.11.2019

Vyzrejte na potenie v podpazuší

Pri športe, fyzickej námahe či v teplom počasí sa potí každý. Nadmerné potenie ale v poriadku nie je a často môže signalizovať vážny zdravotný problém. Aké sú najčastejšie príčiny nadmerného potenia a ako ho možno ovplyvniť sa dočítate v našom článku.

Zobrazenie: 1987