Diskusia - Probiotiká môžu zmierniť nafukovanie u ľudí s črevnými poruchami

Vedci z univerzity v Severnej Karolíne (USA) tvrdia, že denný príjem dvoch probiotických kmeňov môže zmierniť symptómy nafukovania u ľudí s črevnými poruchami. Podľa zistení publikovaných v  “Journal of Clinical Gastroenterology” znižuje príjem kombinácie Lactobacillus acidophilus a Bifidobacterium lactis nafukovanie o 27 % po ôsmich týždňoch užívania.

Pridať príspevok

 • Probiotiká

  18.11.2015 20:21:44 Katka
  Tak u nás používame probiotiká úplne všetci. Od malej Niki, ktorá používa biopron laktobacilky až po nás dospelých a biopron premium. Používame to asi od dovolenky, pretože tam sa nám nepodarilo nájsť nejakú rozumnú predajňu. Našťastie som na dovču brala celú lekárničku, od čierneho uhlia, cez ibalgin k probiotikám a zodaku. Našťastie okrem probiotík sme nič nepotrebovali, takže celkom podarená dovolenka v závere bola :)
 • Probiotiká

  16.2.2014 15:40:21 Mária
  Osobne si taktiež myslím, že probiotiká pomáhajú. Okrem toho že sa človek snaží, čo najlepšie stravovať, aby mal čerstvú, pestrú a hlavne domácu potravu (hlavne zeleninu a ovocie). Nedávno mi priateľ kúpil ešte doplnok na trávenie, pretože som sa často sťažovala na nafúknuté bruško a plynatosť. Probiotiká ako doplnok v podobe tabliet ultra laktobacily by som už nevymenila, aj keď si EU nariadi, čo chce a aj keď si rôzne prieskumy priečia. Na sebe som zistila, že mi pomohli a podľa mňa by si to mal skúsiť každý sám, aby vedel, že probiotiká mu nemôžu uškodiť, ale len pomôcť. Často som čítala o tom ako sa ľudia nestarajú o črevnú mikroflóru a ako je práve ona dôležitá pri trávení. Dúfam, že tá moja mikroflóra sa predsa má len dobre :)
  • RE: Probiotiká

   21.7.2016 6:40:39 Verča
   Ahoj ďakujem za komentár. Tiež som kvôli nafukovaniu začala brať probiotiká myslím že je to biopron forte(?) Strašne ma nafukovalo a lekárka povedala, že som v pohode. Nakoniec som začala obmedzovať určité potraviny a moje nafukovanie zmizlo úplne :) takže mám z toho radosť :)
  • RE: Probiotiká

   15.7.2014 19:57:55 zuzu
   Zdieľam tvoj názor Mária, taktiež uprednostňujem čerstvé ovocie a zeleninu a nedám dopustiť na domáce ;) To je to najlepšie lebo vieš, čo si tam dáš. O tých probiotikách som fakt netušila, to vážne?! Však to je podľa mňa úplná hlúposť! Ja som si kúpila: http://www.valosun.com/sk/produkty/biopron-forte-10-tob.html a som s ním viac ako spokojná a môžem aj potvrdiť, že mi pri trávení pomáha. Samozrejme, EU je EU a má svoje zákony a pravidlá, bohužiaľ. No aj tak dúfam,že sa predsa len budú môcť kúpiť probiotiká v lekárni
   • RE: Probiotiká

    22.3.2016 7:51:13 Daniela
    Tak to je zaujímavé, zatiaľ som si nejak probiotiká neštudovala, pretože som ich mala len ako doplnok k ATB, ale toto ma zaujalo s tou EU. Mám probiotiká tiež práve od spoločnosti Valosun (Biopron 9 premium) a tiež som s nimi spokojná, hlavne mi príde že mi naozaj pomáhajú. Už nie som po antibiotikách taká odutá ani nemám žiadne tráviace problémy ako predtým. Nemáte náhodou odkaz na ten článok?

ShopRoka 2017   ShopRoka 2016

 

Vytlačiť


Walmark a.s., Spoločnosť je zapísaná v Obchodnom registri vedenom u Krajského súdu v Ostravě , oddíl B, vložka 2501, IČO: 00536016, DIČ: 4020078216
Informácie pre platbu kartou:
Podľa zákona o evidencii tržieb je predávajúci povinný vystaviť kupujúcemu účtenku. Zároveň je povinný zaevidovať prijatú tržbu u správcu dane online; v prípade technického výpadku potom najneskôr do 48 hodín.