icon

Stres, nadmerná psychická záťaž, nekvalitný spánok a nedostatok odpočinku sú hlavné atribúty životného štýlu súčasnej doby, ktoré majú negatívny vplyv nielen na naše duševné, ale aj celkové zdravie.

Duševné zdravie ovplyvňuje celý rad faktorov, z ktorých niektoré môžeme ovplyvniť. Psychickú pohodu možno podporiť doplnky stravy s optimálnym množstvom živín, ktoré sú nevyhnutné pre správne fungovanie nervovej sústavy a normálnu psychickú činnosť.

Podkategórie

Zlepšite svoju energiu a zdravie vďaka koenzýmu Q10

Zlepšite svoju energiu a zdravie vďaka koenzýmu Q10

Viete, čo sa stane s vaším telom, ak máte nedostatok koenzýmu Q10? Častá únava, zlá regenerácia či srdcové problémy – aj toto všetko môže súvisieť s nedostatkom koenzýmu Q10. Je nenahraditeľnou súčasťou každej jednej bunky vo vašom tele. Ak v bunkách chýba, nedokážu správne fungovať, a tak nefunguje celé telo. Je to prírodná látka, ktorá je akousi „ochrankyňou“ pre telo. Prečo sa o koenzýme Q10 toľko rozpráva a prečo by ste mali dbať na jeho dostatočný príjem?

Podporte zdravie svojho bábätka už v tehotenstve vďaka omega-3 mastným kyselinám
15.08.2023

Každá mamička chce pre svoje dieťa len to najlepšie. Od prvého momentu, keď ste ešte len myšlienkami pri plánovaní bábätka, je dôležité, aby ste dodávali svojmu telu všetky prospešné látky, ktoré v tomto požehnanom období potrebujete. K takým látkam patria aj omega-3 mastné kyseliny.

Omega-3 mastné kyseliny ako zázrak pre zdravie srdca a mozgu
08.08.2023

Omega-3 mastné kyseliny ako zázrak pre zdravie srdca a mozgu

Neraz ste sa stretli s teóriou, že tuky sú pre vaše telo škodlivé. Nie sú však tuky ako tuky. Kým niektoré majú negatívny dopad na vaše zdravie, iné majú pre telo nezastupiteľnú funkciu. Sú nielen zdrojom energie, ale zachovávajú zdravie srdca či mozgu. Jedným z takých pre telo prospešných tukov sú aj omega-3 mastné kyseliny. Viete, čo sú omega-3 mastné kyseliny a prečo sú pre telo nenahraditeľnou súčasťou?

Spánok a zdravie
14.07.2022

Spánok a zdravie

Spánok je pre naše fyzické a duševné zdravie nevyhnutný. Bez dostatočne dlhého a kvalitného spánku sa cítime unavení nielen fyzicky ale aj psychicky. Spánok je kľúčom ku zdraviu a jeho deficit sa vždy prejaví na našej kondícii. Nedostatok spánku sa môže prejaviť oslabenou imunitou, celodennou únavou, podráždenosťou, poruchami pamäte, sústredenia a mnohými ďalšími nepríjemnými prejavmi, ktoré ovplyvňujú náš bežný život. To najjednoduchšie, čo môžete pre svoje zdravie urobiť, je dobre sa vyspať. Ako si ale zabezpečiť zdravý a kvalitný spánok v lete, keď sa nám vďaka tropickým teplotám horko ťažko zaspáva a trápi nás aj nočné zobúdzanie?

Ohrozuje COVID aj náš mozog?

Ohrozuje COVID aj náš mozog?

V súvislosti s ochorením COVID sa do popredia dostáva čoraz viac informácií o jeho dlhodobých následkoch (známych ako syndróm long COVID), kde značné percento ľudí chorých na COVID-19 pociťuje dlhotrvajúce príznaky, a to po dobu najmenej tri až štyri mesiace po infekcii. Čo sa na začiatku považovalo primárne za ochorenie dýchacích ciest, sa dnes vníma aj ako veľký nepriateľ pre náš mozog. Prečo je to tak?

V ktorých potravinách sa skrýva veľké množstvo horčíka

V ktorých potravinách sa skrýva veľké množstvo horčíka

Chýba vám horčík a potrebovali by ste ho akútne doplniť? Jedným z krokov môže byť správna a vyvážená strava. Pozrite si prehľad potravín, v ktorých je horčíka dostatok.

10 príznakov depresie

10 príznakov depresie

Mávate občas „depku“? To je v dnešnej dobe často používaná fráza, najmä v prípadoch, keď sme smutní, prežívame veľký stres, alebo sa v našom živote dejú nepríjemné veci. So skutočnou depresiou však tieto prechodné stavy duševnej nepohody nemajú pranič spoločné. Depresia je ochorenie, ktoré vyžaduje odbornú pomoc a ktoré neprejde len tak samo od seba. Na to, že situácia je skutočne vážna, by vás mali upozorniť nasledujúce príznaky, ktoré sú pre depresiu charakteristické.