Detoxikácia alebo očista organizmu je v poslednej dobe naozaj veľkým trendom. Buďte však opatrní, drastické diéty a detoxikácie môžu mnohokrát organizmu skôr uškodiť ako pomôcť. Kvalitné a tradíciou preverené byliny prinášajú šetrnú, ale efektívnu cestu, ako osviežiť svoje orgánové dráhy.
Jarný detox s rozumom

Jarný detox s rozumom

Na začiatku jari sa na nás zo všetkých strán valia zaručené tipy, ako na jarnú detoxikáciu organizmu. Jarný detox v podobe prísnej diéty a hladovania organizmu v žiadnom prípade však neprospieva. Na to, aby sa človek cítil dobre, a to nielen na jar, stačí zdravé stravovanie, dostatok pohybu a odpočinku a dostatok životného optimizmu.

Akú úlohu má pečeň a ako ju chrániť?

Akú úlohu má pečeň a ako ju chrániť?

Pečeň je najväčšia exokrinná žľaza (s vonkajším vylučovaním) ľudského tela. Podieľa sa takmer na všetkých kľúčových procesoch od metabolizmu až po obranyschopnosť, dalo by sa povedať, že je najťažšie pracujúcim orgánom ľudského tela, pretože vykonáva až 500 funkcií. Ako presne pracuje? A aké choroby jej hrozia pri nedostatočnej starostlivosti?

Chlorella alebo zázračná riasa z hlbín na podporu detoxikácie organizmu

Chlorella alebo zázračná riasa z hlbín na podporu detoxikácie organizmu

Chlorella je často označovaná ako potravina nového tisícročia. Mnohí sa už s chlorellou stretli, avšak sú aj takí, ktorí tento pojem počujú prvýkrát. Chlorella je radená medzi tzv. superpotraviny, teda potraviny, ktoré môžu mať vlastnosti podporujúce zdravie človeka. A tým, ktorí by sa chceli s chlorellou bližšie zoznámiť, je určený náš článok.

Ako sa správnu detoxikáciu, zásady a tipy

Ako sa správnu detoxikáciu, zásady a tipy

Očista čriev je základom každej detoxikácie organizmu. Je to proces, vďaka ktorému sa zažívací trakt zbaví nahromadených škodlivín a zároveň je tiež prevenciou mnohých zdravotných problémov, a to nielen zažívacích. Detoxikácia čriev je podmienkou úspešnej očisty ďalších orgánov. Škodlivé látky obmedzujú správne fungovanie organizmu a negatívne pôsobia nielen na telo, ale aj na psychiku. Ako sa úspešne detoxikovať a aké zásady je potrebné dodržiavať sa dočítate v našom článku.

Tajomstvo antioxidantov

Tajomstvo antioxidantov

Antioxidanty sú často používaným pojmom v súvislosti so zdravím a krásou. Len málo kto z nás ale vie, čo to antioxidanty vlastne sú a ako fungujú. Znečistené prostredie, slnečné žiarenie, stres, nevhodný životný štýl, nevhodné stravovanie, konzumácia alkoholu, fajčenie, nadmerné užívanie liekov, nedostatok pohybu a mnoho ďalších vplyvov je príčinou toho, že v ľudskom organizme vznikajú voľné radikály a toľko škodlivý oxidatívny stres. Práve oxidatívny stres je príčinou mnohých civilizačných a iných ochorení. Otázkou je, ako sa mu brániť.

Povianočný detox alebo späť vo forme

Povianočný detox alebo späť vo forme

Počas vianočných sviatkov si doprajeme všetko, na čo máme chuť. Výdatné jedlo, nedostatok pohybu a k tomu neresti v podobe alkoholu a fajčenia, sú po sviatkoch na tele poznať. Niet divu, že sa tak cítime unavení, vyčerpaní, s pocitom ťažkosti a neustále plného žalúdka. Povianočný detox nie je o tom zhodiť kilá, ale o tom, cítiť sa opäť dobre. Cieľom detoxikácie je naštartovať telo a vylúčiť z tela škodliviny. Očistu organizmu môžeme telu dopriať kedykoľvek, keď sa chceme cítiť lepšie. A ak neviete ako na to, inšpirujte sa našimi tipmi.

Top 10 potravín na detoxikáciu tela

Top 10 potravín na detoxikáciu tela

Problémy so zažívaním sú v dôsledku nezdravého životného štýlu čoraz častejším problémom. Mnohí z nás určite počuli o detoxikácii organizmu, pojmu používanom najmä v prírodnej medicíne. Detoxikáciou sa rozumie celková očista organizmu od telu škodlivých látok. Škodlivými látkami sú myslené ako vplyvy z prostredia, tak i napríklad nevhodná strava. Pri detoxikácii je odporúčané konzumovať niektoré potraviny, ktoré tento očistný proces podporujú. Ktoré potraviny to sú, sa dozviete v našom článku.