Detox a črevná rovnováha – Články

Udržte rovnováhu vášho črevného mikrobiomu. Zdravá strava, pohyb a pravidelný príjem tekutín môže byť polovicou úspechu. S detoxikáciou organizmu však buďte veľmi pozorní, zvoľte iba kvalitné a starostlivo vybrané, tradične používané byliny!

Podkategórie

Potravinové intolerancie – keď sú potraviny naším nepriateľom.

Potravinové intolerancie – keď sú potraviny naším nepriateľom.

Každému sa niekedy stane, že mu aj to najobľúbenejšie jedlo jednoducho „nesadne“. Nemusí ísť iba o tráviace problémy, príznaky môžu byť veľmi pestré a postihovať rôzne časti tela. Ak sa ťažkosti po konzumácii istých pokrmov opakujú, môže za tým byť potravinová intolerancia. Okrem mlieka, histamínu, prípadne lepku nás môže potrápiť aj ovocný cukor - fruktóza.

Kde a ako bolí žlčník

Kde a ako bolí žlčník

Zápal žlčníka (cholecystitída) je častý a bolestivý problém, postihujúci najmä ženy po štyridsiatke. Problémy so žlčníkom patria medzi civilizačné choroby. Žlčníkový záchvat či žlčníková kolika je akútna a prudká bolesť brucha pod pravým rebrom. Bolesť žlčníka sa objaví bez predchádzajúcich varovných príznakov. Ako prvá pomoc je odporúčaný studený obklad. A ako sa bolestiam žlčníka vyhnúť? Dbať predovšetkým na prevenciu.

10 osvedčených rád proti páleniu záhy

10 osvedčených rád proti páleniu záhy

Príčinou pálčivej bolesti za hrudnou kosťou je prekyslenie žalúdka, ktoré spôsobuje nielen konzumácia tučných a pikantných jedál, ale aj skutočnosť, že sa v jednom kuse stresujeme, jeme v zhone a vo voľnom čase sa oveľa radšej zaboríme do kresla pri televízii, namiesto toho, aby sme sa trochu pretiahli.

Jarný detox s rozumom

Jarný detox s rozumom

Na začiatku jari sa na nás zo všetkých strán valia zaručené tipy, ako na jarnú detoxikáciu organizmu. Jarný detox v podobe prísnej diéty a hladovania organizmu v žiadnom prípade však neprospieva. Na to, aby sa človek cítil dobre, a to nielen na jar, stačí zdravé stravovanie, dostatok pohybu a odpočinku a dostatok životného optimizmu.

Fit recepty na večere pre diabetikov

Fit recepty na večere pre diabetikov

Pravidelná a kvalitná strava je nenahraditeľnou súčasťou života pacientov s diabetom. Chorí na cukrovku, ako sa ochorenie laicky označuje, si musia starostlivo strážiť skladbu svojho jedálneho lístka. Nielen diabetikom prinášame niekoľko tipov na zdravé večere, ktoré jednak skvelo chutia, ale navyše ich rýchlo pripravíte.

Účinná pomoc pri zažívacích ťažkostiach

Účinná pomoc pri zažívacích ťažkostiach

Máte po jedle vždy pocit nafúknutého, plného brucha alebo bolesti v nadbruší? Nepríjemné tráviace ťažkosti vás môžu unavovať, môžete pociťovať nevoľnosť, pálenie záhy alebo nechuť do konzumácie ďalšieho jedla. Čo pomáha pri dyspepsii a aká je jej liečba?

Trápia vás zvláštne príznaky? Možno máte histamínovú intoleranciu

Trápia vás zvláštne príznaky? Možno máte histamínovú intoleranciu

Možno máte vo svojom okolí niekoho alebo sami pociťujete zvláštne príznaky a doteraz ste neidentifikovali ich pôvod. Čo ak máte histamínovú intoleranciu? Zistiť, či máte toto ochorenie, nie je vôbec jednoduché. Najčastejšie je určené zo vzorky krvi, ktorú vám odoberie alergológ. No to vôbec nie je koniec príbehu – pacient je často vystavený množstvu informácií o histamínovej diéte, v ktorých sa stráca. My vám prinášame základné informácie, ktoré by ste mali vedieť, ak vám náhodou diagnostikujú intoleranciu na histamín.