Udržte rovnováhu vášho črevného mikrobiomu. Zdravá strava, pohyb a pravidelný príjem tekutín môže byť polovicou úspechu. S detoxikáciou organizmu však buďte veľmi pozorní, zvoľte iba kvalitné a starostlivo vybrané, tradične používané byliny!
Jarný detox s rozumom
17.02.2020

Jarný detox s rozumom

Na začiatku jari sa na nás zo všetkých strán valia zaručené tipy, ako na jarnú detoxikáciu organizmu. Jarný detox v podobe prísnej diéty a hladovania organizmu v žiadnom prípade však neprospieva. Na to, aby sa človek cítil dobre, a to nielen na jar, stačí zdravé stravovanie, dostatok pohybu a odpočinku a dostatok životného optimizmu.

Kde a ako bolí žlčník
17.02.2020

Kde a ako bolí žlčník

Zápal žlčníka (cholecystitída) je častý a bolestivý problém, postihujúci najmä ženy po štyridsiatke. Problémy so žlčníkom patria medzi civilizačné choroby. Žlčníkový záchvat či žlčníková kolika je akútna a prudká bolesť brucha pod pravým rebrom. Bolesť žlčníka sa objaví bez predchádzajúcich varovných príznakov. Ako prvá pomoc je odporúčaný studený obklad. A ako sa bolestiam žlčníka vyhnúť? Dbať predovšetkým na prevenciu.

Príznaky zápalu slepého čreva
09.02.2020

Príznaky zápalu slepého čreva

Akútny zápal slepého čreva (apendicitída) je jednou z náhlych príhod brušných, čo je stav, ktorý je nutné neodkladne riešiť. Zápal slepého čreva sa vyskytuje najmä u detí do 15 rokov, ale objaviť sa môže v akomkoľvek veku. Medzi typické príznaky akútneho zápalu slepého čreva patria bolesti brucha, nevoľnosť a vracanie. Bolesť je lokalizovaná okolo pupka a postupne prechádza do pravého podbruška. Poloha slepého čreva je individuálna, môže pripomínať iné ochorenia, a preto bolesti brucha vždy patria do starostlivosti lekára.

Top 10 potravín na detoxikáciu tela
19.12.2019

Top 10 potravín na detoxikáciu tela

Problémy so zažívaním sú v dôsledku nezdravého životného štýlu čoraz častejším problémom. Mnohí z nás určite počuli o detoxikácii organizmu, pojmu používanom najmä v prírodnej medicíne. Detoxikáciou sa rozumie celková očista organizmu od telu škodlivých látok. Škodlivými látkami sú myslené ako vplyvy z prostredia, tak i napríklad nevhodná strava. Pri detoxikácii je odporúčané konzumovať niektoré potraviny, ktoré tento očistný proces podporujú. Ktoré potraviny to sú, sa dozviete v našom článku.

Ako zvládnuť vianočné sviatky bez kíl navyše
16.12.2019

Ako zvládnuť vianočné sviatky bez kíl navyše

Za dverami sú Vianoce a k tým sa okrem vianočnej pohody viaže tiež veľa dobrého jedla, ktorému sa len ťažko odoláva. Často sa upokojujeme tým, že nabrané kilá po Novom roku zhodíme. Bohužiaľ pravda je taká, že ľahko nabrané kilá sa len veľmi ťažko zhadzujú. Po Vianociach potom mnohé čaká smutný pohľad na váhu alebo výčitky svedomia v márnej snahe dopnúť nohavice. Aby vás nič z toho nepostihlo, prinášame zopár praktických rád, ako zvládnuť vianočné sviatky bez kíl navyše a zbytočných výčitiek.

5 vecí, ktoré v lete nutne potrebujete
23.07.2019

5 vecí, ktoré v lete nutne potrebujete

Leto milujeme, či páli slniečko alebo prší. Viac cestujeme, užívame si, skúšame nové a nepoznané alebo sa vraciame k osvedčeným miestam a aktivitám. Na niektoré veci by sme ale nemali zabúdať pri cestovaní, kedy ochutnávame nové pokrmy, stravujeme sa na pochybnejším miestach a dni trávime viac na priamom slnku.

Užite si dovolenku aj grilovanie na záhrade bez zažívacích ťažkostí
17.07.2019

Užite si dovolenku aj grilovanie na záhrade bez zažívacích ťažkostí

Doba zaslúženého odpočinku, čas dovoleniek, je za dverami. A s prípravou na cesty je najlepšie začať hneď. Na dovolenke nás môžu stretnúť nepríjemné zdravotné komplikácie. A nemusí ísť len o dovolenku v exotických krajinách. Črevné ťažkosti nás môžu stretnúť kdekoľvek.