Udržte rovnováhu vášho črevného mikrobiomu. Zdravá strava, pohyb a pravidelný príjem tekutín môže byť polovicou úspechu. S detoxikáciou organizmu však buďte veľmi pozorní, zvoľte iba kvalitné a starostlivo vybrané, tradične používané byliny!
5 vecí, ktoré v lete nutne potrebujete
23.07.2019

5 vecí, ktoré v lete nutne potrebujete

Leto milujeme, či páli slniečko alebo prší. Viac cestujeme, užívame si, skúšame nové a nepoznané alebo sa vraciame k osvedčeným miestam a aktivitám. Na niektoré veci by sme ale nemali zabúdať pri cestovaní, kedy ochutnávame nové pokrmy, stravujeme sa na pochybnejším miestach a dni trávime viac na priamom slnku.

Užite si dovolenku aj grilovanie na záhrade bez zažívacích ťažkostí
17.07.2019

Užite si dovolenku aj grilovanie na záhrade bez zažívacích ťažkostí

Doba zaslúženého odpočinku, čas dovoleniek, je za dverami. A s prípravou na cesty je najlepšie začať hneď. Na dovolenke nás môžu stretnúť nepríjemné zdravotné komplikácie. A nemusí ísť len o dovolenku v exotických krajinách. Črevné ťažkosti nás môžu stretnúť kdekoľvek.

Trápi vás chronická hnačka?
21.10.2018

Trápi vás chronická hnačka?

Mnoho vedeckých štúdií, ktoré sa zameriavajú na náš imunitný systém, sa v ostatnom čase venuje oblasti našich čriev. Ukazuje sa, že môžu mať priamu súvislosť s kvalitou našej obranyschopnosti. Správne osídlená mikroflóra našich čriev, tzv. mikrobióm sa považuje za jeden zo základných pilierov nášho zdravia. Len čo je táto črevná rovnováha narušená, môžu sa objavovať rôzne ťažkosti. Jednou z nich je chronická hnačka.

Jedálny lístok pri Crohnovej chorobe

Jedálny lístok pri Crohnovej chorobe

Crohnova choroba je chronické zápalové ochorenie tráviaceho traktu, ktoré sa najčastejšie vyskytuje v časti spoja tenkého a hrubého čreva. Pretože choroba môže postihnúť ktorúkoľvek časť tráviaceho traktu, sú príznaky s ňou súvisiace značne rôznorodé. To komplikuje jej správnu diagnostiku a ovplyvňuje aj liečbu. Aký jedálny lístok si zvoliť, aby bol podporujúci a nie zaťažujúci?

Imunita sídli v črevách
19.07.2018

Imunita sídli v črevách

V ľudskom tele zúri večný boj – spojenci verzus patogény...