Extrakt z olivového lístia a vysoký krvný tlak

Extrakt z olivového lístia je účinný pri znižovaní krvného tlaku, rovnako ako iné bežné liečivá  na vysoký krvný tlak. Štúdia publikovaná v Phytomedicine preukázala, že extrakt z olivového lístia  je tak účinný v liečbe vysokého krvného tlaku ako ostatné bežné antihypertenzíva.

25.10.2011

Navyše extrakt z olivového lístia vedie k zníženiu hladiny triglyceridov v plazme.

Užívanie extraktu z olivového lístia (500 mg 2-krát denne) bolo rovnako účinné ako liečba liekom Captopril.

Extrakt z olivového lístia sa užíval v dávke 500 mg dvakrát denne osem týždňov, liečivo Captopril v dávke 12,5 mg dvakrát denne. Krvný tlak sa kontroloval každý týždeň, hladina lipidov v krvi bola meraná v 4. týždni štúdie.

Po ôsmich týždňoch liečby obidve liečené skupiny zaznamenali významné zníženie systolického a diastolického tlaku. V obidvoch skupinách došlo k podobnému zníženiu krvného tlaku, ale v skupine užívajúcej extrakt z olivového lístia došlo aj k zníženiu hladiny triglyceridov v krvi.

Zdroj: Phytomedicine
Volume 18, Issue 4. pages 251-258
„Olive (olea europaea) leaf extract effective in patients with stage-1 hypertension: Comparison with Captopril“

Autori: E. Susalit,  N. Agus, I. Effendi, R.R. Tjandrawinata , D. Nofiarny, et al.

Diskusia

Počet reakcií: 0

Buďte prvý, kto vloží svoj názor do diskusie.

Vstúpiť do diskusie

ShopRoka 2017   ShopRoka 2016

 

Vytlačiť


Walmark a.s., Spoločnosť je zapísaná v Obchodnom registri vedenom u Krajského súdu v Ostravě , oddíl B, vložka 2501, IČO: 00536016, DIČ: 4020078216
Informácie pre platbu kartou:
Podľa zákona o evidencii tržieb je predávajúci povinný vystaviť kupujúcemu účtenku. Zároveň je povinný zaevidovať prijatú tržbu u správcu dane online; v prípade technického výpadku potom najneskôr do 48 hodín.