Probiotiká opäť potvrdili priaznivý účinok na dermatitídu detí

Ukrajinská štúdia priniesla zistenia, že užívanie probiotík počas dvoch mesiacov malo výrazne priaznivé výsledky u detí s atopickou dermatitídou.

5.1.2011

Atopická dermatitída (AD), známa tiež ako ekzém, je jedným z prvých príznakov alergie v skorom detstve a pravdepodobne vzniká v dôsledku oneskoreného vývoja imunitného systému. Ide o bežné zápalové ochorenie kože, ktoré sa vyskytuje v ranom detstve a môže pretrvať až do obdobia dospelosti.

Štúdia skúmala dve skupiny detí vo veku od 1 do 3 rokov. Deťom v prvej skupine boli dvakrát denne podávané probiotiká, celkovo 10 mld CFU (kolónie tvoriace jednotky) na gram, v kombinácii Lactobacillus acidophilus DDS-1 a Bifidobacterium lactis UABLA-12 s fruktooligosacharidmi (FOS). Deťom v druhej skupine bolo podávané placebo.  Po štyroch týždňoch bol u oboch skupín zaznamenaný pokles indexu SCORAD (závažnosť atopickej dermatitídy), ktorého počiatočné hodnoty slúžili ako východiskový bod na posúdenie zlepšenia stavu pacientov. Pokles v skupine užívajúcej probiotiká bol takmer 34 percent po ôsmich týždňoch, zatiaľ čo skupine s placebom došlo k poklesu o 19 percent.

 

Zdroj: www.nutraingredients.com

Diskusia

Počet reakcií: 0

Buďte prvý, kto vloží svoj názor do diskusie.

Vstúpiť do diskusie

ShopRoka 2017   ShopRoka 2016

 

Vytlačiť


Walmark a.s., Spoločnosť je zapísaná v Obchodnom registri vedenom u Krajského súdu v Ostravě , oddíl B, vložka 2501, IČO: 00536016, DIČ: 4020078216
Informácie pre platbu kartou:
Podľa zákona o evidencii tržieb je predávajúci povinný vystaviť kupujúcemu účtenku. Zároveň je povinný zaevidovať prijatú tržbu u správcu dane online; v prípade technického výpadku potom najneskôr do 48 hodín.