Walmark potvrdzuje svoj kvalitný rating

Walmark, a.s., výrobca potravinových doplnkov a nealkoholických nápojov, obhájil nastavenú latku.

17.9.2004

Třinec 17. septembra 2004 – Spoločnosť Walmark, a.s., obhájila priaznivé ratingové hodnotenie v investičnom pásme na úrovni Baa-/CzA pre dlhodobý rating a czP-2 pre rating krátkodobý. Rating Walmarku pridelila agentúra CRA Rating Agency, afilovaný partner svetovej agentúry Moody´s, na základe pravidelného ročného hodnotenia výsledkov spoločnosti. Generálny riaditeľ a člen predstavenstva Tomáš Macura považuje dosiahnuté hodnotenie za dôležitú podporu v ďalších činnostiach spoločnosti: „Tento rating nám uľahčuje prístup k finančným zdrojom potrebným najmä pre zahraničnú expanziu a pomáha tak pri naplnení cieľov stať sa najväčším výrobcom potravinových doplnkov v strednej a východnej Európe,“ povedal Tomáš Macura. Podľa Macuru Walmark monitoruje a aktívne pripravuje potenciálne akvizičné príležitosti nielen v Českej republike, ale aj v celej strednej a východnej Európe. Na priamu otázku však uviedol, že v tejto chvíli nie je žiadna z potenciálnych akvizícií vo finálnom štádiu príprav.

Diskusia

Počet reakcií: 0

Buďte prvý, kto vloží svoj názor do diskusie.

Vstúpiť do diskusie

ShopRoka 2017   ShopRoka 2016

 

Vytlačiť


Walmark a.s., Spoločnosť je zapísaná v Obchodnom registri vedenom u Krajského súdu v Ostravě , oddíl B, vložka 2501, IČO: 00536016, DIČ: 4020078216
Informácie pre platbu kartou:
Podľa zákona o evidencii tržieb je predávajúci povinný vystaviť kupujúcemu účtenku. Zároveň je povinný zaevidovať prijatú tržbu u správcu dane online; v prípade technického výpadku potom najneskôr do 48 hodín.