Nedostatok vitamínu D zvyšuje riziko úmrtia starších osôb na ochorenia srdca

Nová americká štúdia ukázala, že vitamín D má životnú úlohu v znižovaní rizika úmrtia u starších osôb.

9.11.2009

Výskum, ktorý bol publikovaný v Journal of the American Geriatrics Society, ohodnotil súvislosť medzi hladinou vitamínu D v krvi a mortalitou ľudí vo veku nad 65 rokov. Štúdia potvrdila, že starší ľudia s nedostatočnou hladinou vitamínu D umierajú na srdcové ochorenia častejšie než tí, ktorí majú dostatočnú hladinu vitamínu D.

Štúdia analyzovala dáta z Third National Health and Nutrition Examination Survey. Výskumníci analyzovali hladinu vitamínu D v krvi  3 400 účastníkov. Tí, ktorí mali nízku hladinu vitamínu D,  3-krát častejšie umierali na srdcové ochorenia a 2,5-krát častejšie umierali pre iné príčiny.

Ďalšie informácie:
Prospective Study of Serum 25-Hydroxyvitamin D Level, Cardiovascular Disease Mortality, and All-Cause Mortality in Older U.S. Adults
Insufficient levels of vitamin D puts elderly at increased risk of dying from heart disease

Diskusia

Počet reakcií: 0

Buďte prvý, kto vloží svoj názor do diskusie.

Vstúpiť do diskusie

ShopRoka 2017   ShopRoka 2016