Walmark plní v Európe svoje ciele

Walmark, a.s., jeden z najvýznamnejších tuzemských výrobcov potravinových doplnkov a nealkoholických nápojov...

9.9.2004

Třinec – 9. septembra 2004 – Skupina spoločnosti Walmark opäť posilnila. Podľa posledných nezávislých prieskumov renomovanej spoločnosti Global Pharma Cegedim postúpil Walmark v tomto roku už na prvé miesto na trhu potravinových doplnkov v Rumunsku s podielom takmer 11 %. Obrat rumunskej dcérskej spoločnosti sa za I. polrok 2004 pritom medziročne zvýšil o viac ako 60 %. Podľa generálneho riaditeľa Tomáša Macuru, ktorý je na čele tímu Walmarku od februára tohto roku, ide o výsledok dlhodobej systematickej práce spoločnosti. „Pobočku v Rumunsku sme roku 1997 zakladali s cieľom využiť predpokladaný nárast dopytu po potravinových doplnkoch v tejto krajine. Dnes je rumunský trh vysoko konkurenčný a sú na ňom prítomní prakticky všetci významní hráči v odbore. Strategický cieľ spoločnosti, stať sa v strednodobom horizonte najväčším výrobcom potravinových doplnkov v strednej a východnej Európe, sa tak darí postupne plniť,“ povedal pre ČTK Tomáš Macura. Walmark si už niekoľko rokov drží vedúcu pozíciu na trhoch potravinových doplnkov v Českej i Slovenskej republike. Okrem už spomínaného Rumunska, tento rok zaznamenáva mimoriadnu dynamiku predaja aj dcérska spoločnosť Walmarku v Poľsku, ktorá podľa výsledkov za prvý polrok 2004 vykazuje viac ako dvojnásobný medziročný nárast tržieb. Okrem uvedených štátov má skupina Walmark svoje dcérske spoločnosti aj v Maďarsku a na Ukrajine. Konsolidovaný obrat celej skupiny Walmark za I. polrok 2004 dosiahol úroveň 1.540 mil. Kč, čo je o 18 % viac, ako v minulom roku.

Diskusia

Počet reakcií: 0

Buďte prvý, kto vloží svoj názor do diskusie.

Vstúpiť do diskusie

ShopRoka 2017   ShopRoka 2016

 

Vytlačiť


Walmark a.s., Spoločnosť je zapísaná v Obchodnom registri vedenom u Krajského súdu v Ostravě , oddíl B, vložka 2501, IČO: 00536016, DIČ: 4020078216
Informácie pre platbu kartou:
Podľa zákona o evidencii tržieb je predávajúci povinný vystaviť kupujúcemu účtenku. Zároveň je povinný zaevidovať prijatú tržbu u správcu dane online; v prípade technického výpadku potom najneskôr do 48 hodín.