Harvard podporuje užívanie vitamínu D

Užívanie potravinových doplnkov je jednou z možných ciest, ako získať odporúčané množstvo vitamínu D – podľa Harvardskej lekárskej fakulty.

8.10.2009

V Harvard Health Publications bulletine, ktorý je určený  americkým spotrebiteľom, bolo napísané: „Nie je to len záležitosť množstva potravy, ale skôr kvality potravín. Dokonca nízkokalorická strava môže dodať všetky vitamíny a minerály, ktoré človek potrebuje, s jedinou výnimkou – a tou je vitamín D.“

Vitamín D sa dá získať z potravy alebo vďaka slnečnému svetlu, ale ľahšie sa získava užívaním suplementov s obsahom 1 000 IU vitamínu D. 

Veľa expertov si myslí, že ideálne je získavať všetky živiny z potravy, ale v dnešnej dobe mnoho ľudí neje tak, ako by malo. Dáta z National and Health and Nutrition Examination Survey potvrdili, že veľa Američanov, včítane detí a dospelých, nekonzumuje odporúčané množstvo vitamínov E, C, A a tiež vápnik a horčík. Preto každodenné užívanie multivitamínov môže pomôcť doplniť tieto nutričné medzery.

Zdroj:
"Harvard backs vitamin D supplements"

Diskusia

Počet reakcií: 0

Buďte prvý, kto vloží svoj názor do diskusie.

Vstúpiť do diskusie

ShopRoka 2017   ShopRoka 2016

 

Vytlačiť


Walmark a.s., Spoločnosť je zapísaná v Obchodnom registri vedenom u Krajského súdu v Ostravě , oddíl B, vložka 2501, IČO: 00536016, DIČ: 4020078216
Informácie pre platbu kartou:
Podľa zákona o evidencii tržieb je predávajúci povinný vystaviť kupujúcemu účtenku. Zároveň je povinný zaevidovať prijatú tržbu u správcu dane online; v prípade technického výpadku potom najneskôr do 48 hodín.