Škola hrou? Marťanko s ňou.

Škola hrou? Marťanko s ňou.

Publikované: 10.02.2009

Zobrazenie: 0

 Marťankovia sú známi tým, že sa starajú nielen o zdravie detí, ale aj o ich zábavu. Stále vymýšľajú nové súťaže a hry, aby ich kamaráti boli nielen zdraví, ale mali stále úsmev na tvári.

 Tento krát sa rozhodli, že navštívia deti priamo v ich školách. Marťankovia vedia, že učenie je pre deti veľmi dôležité a častokrát aj náročné, preto vybrali spomedzi seba toho najlepšieho učiteľa a vyslali ho na planétu Zem. Aby sa však nezatúlal a nemusel putovať sám, spojil sa s náučno – zábavným predstavením Škola hrou. 

Predstavenie je určené pre žiakov prvého až piateho ročníka základných škôl a trvá približne 45 minút. Je to veselá klauniáda s pesničkami, spojená s bábkovým divadlom a tematicky čerpá z učiva základných škôl – zo slovenského jazyka,  vlastivedy (prvouky), prírodovedy a zemepisu.

O zázračnom lieku

Školník Fero potrebuje čarovný liek pre svojho chorého kamaráta. Pomôžu mu rozprávkové bytosti, ale najprv mu dajú otázky z učiva, na ktoré musí správne odpovedať. Marťanko sa počas predstavenia zapája do deja a zároveň pripravuje darčeky pre deti, ktoré správne odpovedia na jednoduché otázky z učiva, ktoré im kladie školník.

V týchto dňoch má Marťanko so svojimi kamarátmi už niekoľko predstavení za sebou. A aká bola radosť detí? Presvedčte sa sami.