Walmark plánuje expanziu do Pobaltia

Nápojová a farmaceutická firma Walmark plánuje ďalšiu expanziu do Pobaltia...

27.1.2004

Nápojová a farmaceutická firma Walmark plánuje ďalšiu expanziu do Pobaltia, povedal šéf predstavenstva firmy Valdemar Walach. Walmark sa chce v zahraničí uchytiť hlavne s vitamínmi a potravinovými doplnkami. Predávať vo väčšej miere džúsy a limonády sa mu darí iba na Slovensku, kde má aj vlastnú továreň na nápoje. Koncom minulého roka Walmark kúpil osvedčenú značku nápoja Márka, ktorá je na slovenskom trhu známa ešte z čias socializmu. Walmark tiež rozširuje výrobu na Třinecku v Česku. Celkovo by sa mala zamestnanosť v celej skupine tento rok zvýšiť z necelých 900 pracovníkov na 1 000. Tržby skupiny by sa mali zvýšiť z minuloročných 2,7 miliardy českých korún na viac ako 3,5 miliardy.

Diskusia

Počet reakcií: 0

Buďte prvý, kto vloží svoj názor do diskusie.

Vstúpiť do diskusie

ShopRoka 2017   ShopRoka 2016

 

Vytlačiť


Walmark a.s., Spoločnosť je zapísaná v Obchodnom registri vedenom u Krajského súdu v Ostravě , oddíl B, vložka 2501, IČO: 00536016, DIČ: 4020078216
Informácie pre platbu kartou:
Podľa zákona o evidencii tržieb je predávajúci povinný vystaviť kupujúcemu účtenku. Zároveň je povinný zaevidovať prijatú tržbu u správcu dane online; v prípade technického výpadku potom najneskôr do 48 hodín.