icon
Biopron® ponúka vysoko kvalitné produkty obsahujúce živé mikroorganizmy, ktoré spĺňajú prísne požiadavky vrátane preukázanej životaschopnosti a odolnosti voči kyselinám. Široká škála produktov pokrýva rôzne potreby a cieľové skupiny.

Podkategórie

Jedálniček pri črevnej chrípke
21.04.2020

Jedálniček pri črevnej chrípke

Gastroenteritída, ľudovo povedané črevná chrípka. Cez svoje označenie nemá gastroenteritída s chrípkou žiadnu spojitosť, býva len takto označovaná. Gastroenteritída je zápal žalúdka a čriev, sprevádzaný vracaním a hnačkou. Ochorenie spôsobujú vírusy, baktérie alebo parazity, ktoré do organizmu môžu preniknúť najčastejšie prostredníctvom skazeného alebo nesprávne pripraveného jedla. Aj keď ide o ochorenie dobre liečiteľné, je dobré vedieť, ako na ne. Základom liečby je totiž dostatok tekutín a vhodná strava. Čo jesť a piť pri črevnej chrípke, aby sme boli čo najskôr fit?

Oslávte s nami Svetový deň zdravia
07.04.2020

Oslávte s nami Svetový deň zdravia

„Zdravie nie je všetkým, ale bez zdravia je všetko ničím.“ Arthur Schopenhauer

Podpora imunity v období zvýšeného výskytu infekcií
21.03.2020

Podpora imunity v období zvýšeného výskytu infekcií

Ako podporiť obranyschopnosti organizmu v období zvýšeného výskytu infekcií? Čo môžem urobiť na podporu imunity? Ktoré výživové doplnky sú na podporu imunity najvhodnejšie?

Crohnova choroba, tichý a nenápadný nepriateľ čriev
18.03.2020

Crohnova choroba, tichý a nenápadný nepriateľ čriev

Bolesti brucha, krv v stolici, hnačka či úbytok na váhe, to sú najčastejšie príznaky Crohnovej choroby. Priebeh je pomalý a nenápadný, ale o to zradnejší. Crohnova choroba patrí k zápalovým ochoreniam tráviacej trubice s neznámou príčinou vzniku. V súčasnosti nemožno Crohnovu chorobu úplne vyliečiť. Aj keď príčina ochorenia zatiaľ nebola jednoznačne preukázaná, je isté, že vplyv má rad faktorov. Ako jej nešpecifické počiatočné príznaky odhaliť a možno tomuto zradnému ochoreniu predísť?

Črevná chrípka u detí, na čo si dať pozor
18.03.2020

Črevná chrípka u detí, na čo si dať pozor

Črevná chrípka je pomerne bežné ochorenie. Ak na črevnú chrípku ochorejú deti, neradno ochorenie podceňovať. Nutné je dbať predovšetkým na dostatočný pitný režim, pretože črevná chrípka môže spôsobiť veľmi závažnú dehydratáciu organizmu. Práve deti sú častými pacientmi s touto diagnózou. V detskom kolektíve sa ľahko šíria vírusy a baktérie spôsobujúce črevnú chrípku, ktorá malým pacientom a ich rodičom spôsobí veľmi nepríjemné dni. Aké sú prejavy ochorenia a aké dodržiavať zásady, aby bol detský pacient čo najskôr fit?

Stop nadúvaniu a plynatosti
15.03.2020

Stop nadúvaniu a plynatosti

Nadúvanie trápi až 30 % populácie, od dojčiat po seniorov. Väčšinou ide o krátkodobý problém, ktorý je reakciou na nejakú diétnu chybu. Bolesť, pocit nafúknutého brucha, grganie a plynatosť, to všetko môžu byť prejavy nadúvania. Zdravému človeku denne odchádza okolo jedného litra plynu. Ak sa plyn nevstrebe alebo neodchádza von prirodzenou cestou, objavujú sa práve nadúvanie a plynatosť. Máme pre vás nielen tipy na zmiernenie nadúvania a plynatosti, ale aj zoznam potravín, ktoré môžu nadúvanie spôsobovať.

Kde a ako bolí žlčník
17.02.2020

Kde a ako bolí žlčník

Zápal žlčníka (cholecystitída) je častý a bolestivý problém, postihujúci najmä ženy po štyridsiatke. Problémy so žlčníkom patria medzi civilizačné choroby. Žlčníkový záchvat či žlčníková kolika je akútna a prudká bolesť brucha pod pravým rebrom. Bolesť žlčníka sa objaví bez predchádzajúcich varovných príznakov. Ako prvá pomoc je odporúčaný studený obklad. A ako sa bolestiam žlčníka vyhnúť? Dbať predovšetkým na prevenciu.

Zobrazenie: 19532