icon
Biopron® ponúka vysoko kvalitné produkty obsahujúce živé mikroorganizmy, ktoré spĺňajú prísne požiadavky vrátane preukázanej životaschopnosti a odolnosti voči kyselinám. Široká škála produktov pokrýva rôzne potreby a cieľové skupiny.

Podkategórie

Potravinové intolerancie – keď sú potraviny naším nepriateľom.

Potravinové intolerancie – keď sú potraviny naším nepriateľom.

Každému sa niekedy stane, že mu aj to najobľúbenejšie jedlo jednoducho „nesadne“. Nemusí ísť iba o tráviace problémy, príznaky môžu byť veľmi pestré a postihovať rôzne časti tela. Ak sa ťažkosti po konzumácii istých pokrmov opakujú, môže za tým byť potravinová intolerancia. Okrem mlieka, histamínu, prípadne lepku nás môže potrápiť aj ovocný cukor - fruktóza.

Kde a ako bolí žlčník

Kde a ako bolí žlčník

Zápal žlčníka (cholecystitída) je častý a bolestivý problém, postihujúci najmä ženy po štyridsiatke. Problémy so žlčníkom patria medzi civilizačné choroby. Žlčníkový záchvat či žlčníková kolika je akútna a prudká bolesť brucha pod pravým rebrom. Bolesť žlčníka sa objaví bez predchádzajúcich varovných príznakov. Ako prvá pomoc je odporúčaný studený obklad. A ako sa bolestiam žlčníka vyhnúť? Dbať predovšetkým na prevenciu.

10 osvedčených rád proti páleniu záhy

10 osvedčených rád proti páleniu záhy

Príčinou pálčivej bolesti za hrudnou kosťou je prekyslenie žalúdka, ktoré spôsobuje nielen konzumácia tučných a pikantných jedál, ale aj skutočnosť, že sa v jednom kuse stresujeme, jeme v zhone a vo voľnom čase sa oveľa radšej zaboríme do kresla pri televízii, namiesto toho, aby sme sa trochu pretiahli.

Účinná pomoc pri zažívacích ťažkostiach

Účinná pomoc pri zažívacích ťažkostiach

Máte po jedle vždy pocit nafúknutého, plného brucha alebo bolesti v nadbruší? Nepríjemné tráviace ťažkosti vás môžu unavovať, môžete pociťovať nevoľnosť, pálenie záhy alebo nechuť do konzumácie ďalšieho jedla. Čo pomáha pri dyspepsii a aká je jej liečba?

Čakáte bábätko? Informácie, ktoré by ste mali vedieť

Čakáte bábätko? Informácie, ktoré by ste mali vedieť

Všade naokolo je dostupných množstvo informácií, čo robiť a čo kupovať, ak čakáte bábätko alebo máte doma novorodenca. Máte toho už možno plnú hlavu a možnože stále vyhľadávate nové a nové informácie. V oboch prípadoch odporúčame prečítať si tento článok. Nájdete v ňom užitočné informácie, čo robiť v prípade, ak má vaše dieťatko hnačku, a ako podporiť jeho prirodzenú imunitu organizmu.

Jedálniček pri črevnej chrípke

Jedálniček pri črevnej chrípke

Gastroenteritída, ľudovo povedané črevná chrípka. Cez svoje označenie nemá gastroenteritída s chrípkou žiadnu spojitosť, býva len takto označovaná. Gastroenteritída je zápal žalúdka a čriev, sprevádzaný vracaním a hnačkou. Ochorenie spôsobujú vírusy, baktérie alebo parazity, ktoré do organizmu môžu preniknúť najčastejšie prostredníctvom skazeného alebo nesprávne pripraveného jedla. Aj keď ide o ochorenie dobre liečiteľné, je dobré vedieť, ako na ne. Základom liečby je totiž dostatok tekutín a vhodná strava. Čo jesť a piť pri črevnej chrípke, aby sme boli čo najskôr fit?

Oslávte s nami Svetový deň zdravia

Oslávte s nami Svetový deň zdravia

„Zdravie nie je všetkým, ale bez zdravia je všetko ničím.“ Arthur Schopenhauer