icon

Ste v pohode a cítite sa skvelo. A zrazu, z ničoho nič, dostanete vaginálnu infekciu. Potykáte sa s nepríjemným svrbením, pálením a výtokom a pocit pohody je preč.

Odlíšiť kvasinkové infekcie od bakteriálnych len na základe príznakov je veľmi obťažné a pretože si ženy väčšinou myslia, že sa jedná o kvasinky, používajú prípravky, ktoré neúčinkujú proti baktériám. Preto prinášame naše skvelé riešenie: s prípravkom Beliema® Effect od firmy Idelyn® nemôžete urobiť chybu, pretože je vhodný pri obidvoch typoch infekcie kvasinkovej i bakteriálnej!

Nezabudnite sa druhú májovú nedeľu pozrieť do kalendára!
04.05.2021

Nezabudnite sa druhú májovú nedeľu pozrieť do kalendára!

Druhú májovú nedeľu oslavujeme už tradične krásny sviatok našich mamičiek, medzinárodný Deň matiek. Prečo vznikol a prečo by sme nemali zabúdať na naše mamy, ktoré majú v našich životoch nezastupiteľné miesto? Niekedy si málo uvedomujeme ich hlboký celospoločenský význam, a preto aspoň jeden deň v roku majú svoj sviatočný deň, ktorý by sme im mali venovať, aj keď si určite zaslúžia viac pozornosti.

Trápi vás ochorenie, o ktorom sa hanbíte hovoriť?
17.03.2021

Trápi vás ochorenie, o ktorom sa hanbíte hovoriť?

Intímne partie a problémy s nimi spojené sú veci, o ktorých bežne nehovoríme s hocikým. Existujú však rôzne typy zápalov v pošve, ktoré môžu trápiť ženy. Ako ich rozoznať a kedy je potrebné vyhľadať pomoc lekára?

Kedy to ženy majú najťažšie?
08.03.2021

Kedy to ženy majú najťažšie?

Niekedy sú ženy akčné, odhodlané a nič ich nezastaví. Sú však chvíle, keď sú unavené, náladové a bez energie. Psychické rozpoloženie závisí ako od aktuálneho zdravotného stavu, tak aj od toho, v ktorej životnej etape sa žena práve nachádza. Každé obdobie v živote ženy je iné a ťažko povedať, ktoré je pre ženy najnáročnejšie. Prvá menštruácia, obdobie pôrodu, menopauza? Jedno však majú tieto obdobia spoločné. V každom veku je možné podporiť zdravie a krásu, čo sa na psychike žien vždy prejaví.

Menštruácia nie je tabu alebo typy menštruačných pomôcok
07.04.2020

Menštruácia nie je tabu alebo typy menštruačných pomôcok

Aj keď ženy sprevádza menštruácia už od puberty, existuje veľa vecí, ktoré sú pre mnohé novinkou, a to najmä pokiaľ ide o menštruačné pomôcky. Rovnako tak ako všetko ostatné, aj menštruačné pomôcky sa neustále vyvíjajú. Prehľad tých najpoužívanejších menštruačných pomôcok, vrátane horúcich noviniek vám prinášame.

Najčastejšie chyby žien pri intímnej hygiene
15.03.2020

Najčastejšie chyby žien pri intímnej hygiene

Intímna hygiena je téma, o ktorej sa príliš nehovorí. Predpokladá sa, že ženy sa o svoje intímne partie starajú správne. Ale nepríjemné pocity ako svrbenie, pálenie či infekcia bývajú práve dôsledkom chýb v oblasti intímnej hygieny. Ako má správna intímna hygiena vyzerať a čomu sa vyvarovať, aby "dole" bolo všetko bez problémov?

Opakujúce sa vaginálne mykózy
20.08.2019

Opakujúce sa vaginálne mykózy

Každý, kto sa niekedy stretol s kvasinkovou infekciou, vie, aké ťažké je sa jej zbaviť. Kvasinkové infekcie majú bohužiaľ tendenciu sa vracať. Mykózy sú kvasinkové (hubové) infekcie. A ako každá huba má kvasinka rada teplé, vlhké a tmavé miesta. Ideálnym miestom pre výskyt mykóz je pošva, vagína. Kvasinková infekcia častejšie trápi ženy a aspoň raz za život sa s ňou stretne až 75 % žien.

Zobrazenie: 19032
Trápia vás vaginálne infekcie?
09.08.2019

Trápia vás vaginálne infekcie?

Zápaly v oblasti ženských pohlavných orgánov sú častým dôvodom návštev gynekológa. Sú rozlišované podľa pôvodcu, ktorý ochorenie spôsobil. Gynekologické zápaly sú infekčnými ochoreniami, ktoré spôsobujú baktérie, kvasinky, parazity, môžu ale vzniknúť aj mechanicky alebo v dôsledku alergie. Gynekologické zápaly môže často sprevádzať aj svrbenie, pálenie a výtok z pošvy. Najčastejšou príčinou vaginálnych infekcií u žien v reprodukčnom veku sú bakteriálne vaginálne infekcie.