Vyzrejte na potenie v podpazuší
12.11.2019

Vyzrejte na potenie v podpazuší

Pri športe, fyzickej námahe či v teplom počasí sa potí každý. Nadmerné potenie ale v poriadku nie je a často môže signalizovať vážny zdravotný problém. Aké sú najčastejšie príčiny nadmerného potenia a ako ho možno ovplyvniť sa dočítate v našom článku.

Ako na vyváženú stravu?
10.11.2019

Ako na vyváženú stravu?

Vyvážená strava, dostatok pohybu a kvalitný odpočinok udržujú telo vo fyzickej i psychickej kondícii. Benefitom vyváženého jedálnička je to, že máte pod kontrolou nielen svoju váhu, ale hlavne zdravie, pretože so zložením stravy súvisí až 90 % súčasných ochorení.

Keď bolí chrbát
10.11.2019

Keď bolí chrbát

Bolesti chrbta patria k najčastejším príčinám návštev lekára. S bolesťami chrbta sa stretol každý z nás. Sedavý spôsob života, nedostatok pohybu, nerovnomerné zaťažovanie svalov chrbtice, to sú tie najčastejšie dôvody, ktoré bolesti chrbta môžu spôsobiť. Bolesti chrbta môžu však sprevádzať tiež iné závažnejšie ochorenia, a preto je vždy lepšie navštíviť lekára.

Trápia vás kŕče v lýtku? Na pomoc si vezmite horčík
23.09.2019

Trápia vás kŕče v lýtku? Na pomoc si vezmite horčík

Kto zažil kŕče v nohách, najčastejšie v lýtkach, vie, aký nepríjemný pocit to je. Bohužiaľ s vekom sa frekvencia kŕčov môže zvyšovať. Pravidelný prísun tekutín a minerálov môže byť prevenciou týchto kŕčov a zároveň aj prvou pomocou, keď už kŕč vypukne. Čo vznik kŕčov ovplyvňuje a ako im možno predchádzať?

Bolesť v krku nás môže prekvapiť aj v lete
11.09.2019

Bolesť v krku nás môže prekvapiť aj v lete

Priviezli ste si z dovolenky bolesť v krku? Bolesť v krku nepatrí len k chladným mesiacom, ale môže nás prepadnúť aj v lete. Medzi najčastejšie príčiny patria ľadové nápoje, klimatizácia, chodenie v mokrých plavkách, teplotné výkyvy apod. Čo všetko sa ale za bolesťou v krku môže skrývať? My vám prinášame prehľad najčastejších ochorení, ktoré môžu byť s bolesťou v krku spojené.

Boreliózu je potrebné rozpoznať včas
09.09.2019

Boreliózu je potrebné rozpoznať včas

Lymská borelióza je ochorenie prenášané kliešťami. Príznaky choroby môžu byť rôzne, v závislosti na zdravotnom stave, kondícii a imunite každého človeka. Z tohto dôvodu je bohužiaľ niekedy ľahké prejavy choroby prehliadnuť. V porovnaní s kliešťovou encefalitídou sa borelióza na Slovensku vyskytuje v ďaleko vyššom počte. Baktérie boreliózy nesie približne 5-10 % kliešťov. Na jar a v lete sa ale počet infikovaných kliešťov zvyšuje až na 30 %. Proti lymskej borelióze bohužiaľ v súčasnej dobe neexistuje žiadne očkovanie, a preto je počas výletov do prírody dbať predovšetkým na prevenciu.

Prvá pomoc pri bolestiach bedier
09.09.2019

Prvá pomoc pri bolestiach bedier

Bedrá patria medzi najväčšie kĺby v tele, ktoré nesú hmotnostnú záťaž. Keď bedro správne funguje, umožňuje bezbolestnú chôdzu, sedenie, ohýbanie a otáčanie. Na to, aby sa mohlo hladko pohybovať, potrebuje spoluprácu kostí, chrupavky, väzov a šliach. Ak bedro bolí, je dobré to nepodceňovať. Miernej bolesti bedier často neprikladáme veľkú váhu, ale riešenie začneme hľadať, až keď nás bolesť začne obmedzovať v bežnom živote. Bolesti kĺbov v oblasti dolných končatín je nutné riešiť komplexne. Niekedy môžu pomôcť aj cviky na uvoľnenie bedrových kĺbov, ktoré vám prinášame.