Jarný detox s rozumom
17.02.2020

Jarný detox s rozumom

Na začiatku jari sa na nás zo všetkých strán valia zaručené tipy, ako na jarnú detoxikáciu organizmu. Jarný detox v podobe prísnej diéty a hladovania organizmu v žiadnom prípade však neprospieva. Na to, aby sa človek cítil dobre, a to nielen na jar, stačí zdravé stravovanie, dostatok pohybu a odpočinku a dostatok životného optimizmu.

Najčastejšie príčiny blokády rebier
17.02.2020

Najčastejšie príčiny blokády rebier

Ak vás trápi nepríjemné pichanie na hrudníku, ale lekárske vyšetrenia sú v poriadku, na vine môžu byť blokády rebier. Blokády rebier patria medzi najčastejšie blokády pohybového systému. Môžu sa prejaviť aj v okrajových častiach tela a mnohokrát pripomínajú postihnutie vnútorných orgánov. Príčiny vzniku blokád sú rôzne. Veľkú úlohu hrajú prsné svaly, ktoré sú oslabené, alebo naopak preťažené. Nepríjemným opakovaným blokádam rebier sa dá predchádzať úpravou životného štýlu a fyzioterapiou.

Spoznajte druhy bolestí chrbtice
09.02.2020

Spoznajte druhy bolestí chrbtice

Bolesti chrbtice sa môžu objaviť v akomkoľvek veku a postihujú oblasť krčnej, hrudnej alebo bedrovej chrbtice. Bolesti chrbta patria medzi najrozšírenejšie civilizačné ochorenia a vyskytujú sa hlavne vo vyspelých krajinách. Medzi hlavné príčiny patrí nedostatok pohybu, sedavé zamestnanie, zlé držanie tela, nadváha a obezita, namáhavá aktivita, ale môže sa za nimi skrývať aj iné ochorenie. S bolesťami chrbta sa stretávajú seniori, dospelí a nevyhnú sa ani deťom. Ak je bolesť dlhodobá či opakovaná, navštívte svojho lekára.

Trápia vás kŕče v nohách?
30.01.2020

Trápia vás kŕče v nohách?

Svalové kŕče nôh sú pomerne častou zdravotnou komplikáciou. Niet divu, nohy sú veľmi namáhanou časťou tela. Kŕče môžu trvať pár sekúnd, ale aj dlhé minúty. Kŕče v nohách sa objavujú prevažne v noci. Príčinou môže byť nedostatok minerálov, alebo niektoré ochorenia, napr. cukrovka. Aké sú najčastejšie príčiny svalových kŕčov a ako sa im vyhnúť?

Čo sa skrýva za bolesťou prstov?
30.01.2020

Čo sa skrýva za bolesťou prstov?

Čo vlastne bolesť prstov signalizuje? Príčin bolestí prstov môže byť veľa. V prípade občasnej a krátkodobej bolesti sa môžeme skúsiť zamyslieť, či telu nechýbajú niektoré významné vitamíny či minerály. Pokiaľ je ale bolesť častá a dlhodobá, mali by sme navštíviť lekára, pretože môže ísť o vážne ochorenie. Medzi najčastejšie príčiny bolestí a brnenie prstov patrí syndróm karpálneho tunela, reumatoidná artritída, Raynaudov syndróm, periférna neuropatia, ochorenie chrbtice, nedostatok minerálnych látok a vitamínov apod. Jedine odhalenie príčiny môže viesť k nasadeniu vhodnej liečby.

Vyzrejte na potenie v podpazuší
12.11.2019

Vyzrejte na potenie v podpazuší

Pri športe, fyzickej námahe či v teplom počasí sa potí každý. Nadmerné potenie ale v poriadku nie je a často môže signalizovať vážny zdravotný problém. Aké sú najčastejšie príčiny nadmerného potenia a ako ho možno ovplyvniť sa dočítate v našom článku.

Ako na vyváženú stravu?
10.11.2019

Ako na vyváženú stravu?

Vyvážená strava, dostatok pohybu a kvalitný odpočinok udržujú telo vo fyzickej i psychickej kondícii. Benefitom vyváženého jedálnička je to, že máte pod kontrolou nielen svoju váhu, ale hlavne zdravie, pretože so zložením stravy súvisí až 90 % súčasných ochorení.