Nenechajte sa trápiť prejavmi starnutia
23.11.2020

Nenechajte sa trápiť prejavmi starnutia

Pribúdajúce roky sa nenávratne podpisujú nielen na našom vzhľade, ale aj na našom zdraví, vitalite, výkonoch a kondícii. Hádam vo všetkých kultúrach sa od nepamäti mudrci zaoberali tým, ako prejavy starnutia zastaviť či oddialiť. Starnutie je však fyziologický proces, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou života. Na každom z nás sa však prejavy starnutia podpisujú inak. Záleží nielen na našich genetických dispozíciách, ale aj životnom štýle. Prezradíme vám, ako starnúť chytro, zdravo a aktívne.

Cvičiť môžete aj z pohodlia domova

Cvičiť môžete aj z pohodlia domova

Ako na to? Povieme vám v tomto článku.

Buďte FIT! Ako sa správne starať o svoje telo?
10.11.2020

Buďte FIT! Ako sa správne starať o svoje telo?

Zdravie, či už fyzického, alebo psychického charakteru, by malo byť pre každého človeka na poprednom mieste rebríčka priorít, veď ako sa hovorí, zdravie máme všetci iba jedno. Ako sa však o svoje zdravie ideálne starať?

Akú úlohu má pečeň a ako ju chrániť?
02.11.2020

Akú úlohu má pečeň a ako ju chrániť?

Pečeň je najväčšia exokrinná žľaza (s vonkajším vylučovaním) ľudského tela. Podieľa sa takmer na všetkých kľúčových procesoch od metabolizmu až po obranyschopnosť, dalo by sa povedať, že je najťažšie pracujúcim orgánom ľudského tela, pretože vykonáva až 500 funkcií. Ako presne pracuje? A aké choroby jej hrozia pri nedostatočnej starostlivosti?

Artróza alebo ako spoznať opotrebované kĺby
13.04.2020

Artróza alebo ako spoznať opotrebované kĺby

Artróza, presnejšie osteoartróza, je považovaná za chorobu seniorov. Artróza sa však týka aj oveľa mladších pacientov, predovšetkým športovcov. Artróza môže postihnúť akýkoľvek kĺb, ale najčastejšie artrózou trpia bedrové a kolenné kĺby. Dôležitú úlohu hrá nielen vek, ale aj nadváha či preťažovanie kĺbov. Ak vás trápia bolesti kolien a bedier, máte problém ich ráno rozhýbať a ak sú vaše bolesti závislé od počasia, možno trpíte artrózou.

Oslávte s nami Svetový deň zdravia
07.04.2020

Oslávte s nami Svetový deň zdravia

„Zdravie nie je všetkým, ale bez zdravia je všetko ničím.“ Arthur Schopenhauer

Trombóza, strašiak ľudí po päťdesiatke
30.03.2020

Trombóza, strašiak ľudí po päťdesiatke

Sedavé zamestnanie či sedavý spôsob života, dlhé cesty autom či lietadlom a k tomu vek nad päťdesiat rokov. To sú hlavné rizikové faktory, ktoré ovplyvňujú vznik trombózy. Trombóza je zápalové žilové ochorenie postihujúce prevažne dolné končatiny. Jeho príznaky bývajú nenápadné, a preto sú často prehliadané. S liečbou by pacienti pritom otáľať nemali, pretože neliečená forma môže končiť smrťou.