Či už Vás čaká dovolenka pri nás alebo v zahraničí, buďte pripravení aj na zdanlivo nemožné situácie. Užite si dovolenku s našimi produktmi bez nepríjemných prekvapení!
Nadmerné potenie dlaní
15.03.2020

Nadmerné potenie dlaní

Vlhké dlane nie sú len komplikáciou pri manuálnych činnostiach, ale sú nepríjemné hlavne v spoločenských situáciách. Spotené dlane nás väčšinou obťažujú v situáciách, v ktorých prežívame stres. Nadmerné potenie sa môže vyskytovať od narodenia, ale najčastejšie nastupuje až s dospievaním. V niektorých prípadoch samo odznie, niekedy je prítomné po celý život. Je možné potenie dlaní nejako obmedziť, aby sme sa vyhli trápnemu pocitu vždy, keď si máme s niekým potriasť rukou?

Trápia vás kŕče v lýtku? Na pomoc si vezmite horčík
23.09.2019

Trápia vás kŕče v lýtku? Na pomoc si vezmite horčík

Kto zažil kŕče v nohách, najčastejšie v lýtkach, vie, aký nepríjemný pocit to je. Bohužiaľ s vekom sa frekvencia kŕčov môže zvyšovať. Pravidelný prísun tekutín a minerálov môže byť prevenciou týchto kŕčov a zároveň aj prvou pomocou, keď už kŕč vypukne. Čo vznik kŕčov ovplyvňuje a ako im možno predchádzať?

Bolesť v krku nás môže prekvapiť aj v lete
11.09.2019

Bolesť v krku nás môže prekvapiť aj v lete

Priviezli ste si z dovolenky bolesť v krku? Bolesť v krku nepatrí len k chladným mesiacom, ale môže nás prepadnúť aj v lete. Medzi najčastejšie príčiny patria ľadové nápoje, klimatizácia, chodenie v mokrých plavkách, teplotné výkyvy apod. Čo všetko sa ale za bolesťou v krku môže skrývať? My vám prinášame prehľad najčastejších ochorení, ktoré môžu byť s bolesťou v krku spojené.

Boreliózu je potrebné rozpoznať včas
09.09.2019

Boreliózu je potrebné rozpoznať včas

Lymská borelióza je ochorenie prenášané kliešťami. Príznaky choroby môžu byť rôzne, v závislosti na zdravotnom stave, kondícii a imunite každého človeka. Z tohto dôvodu je bohužiaľ niekedy ľahké prejavy choroby prehliadnuť. V porovnaní s kliešťovou encefalitídou sa borelióza na Slovensku vyskytuje v ďaleko vyššom počte. Baktérie boreliózy nesie približne 5-10 % kliešťov. Na jar a v lete sa ale počet infikovaných kliešťov zvyšuje až na 30 %. Proti lymskej borelióze bohužiaľ v súčasnej dobe neexistuje žiadne očkovanie, a preto je počas výletov do prírody dbať predovšetkým na prevenciu.

Pitný režim s rozumom
24.07.2019

Pitný režim s rozumom

Človek môže prežiť týždne bez jedla, ale bez vody prežije maximálne pár dní. Voda tvorí cca 60 % hmotnosti nášho tela. Človek s váhou 70 kg má v sebe cca 40-50 litrov vody. Pre ľudský organizmus znamená zdravotné nebezpečenstvo už strata 20 % objemu telesnej vody. A práve v letných mesiacoch je často diskutovanou témou pitný režim. Samozrejme je žiaduce pitný režim dodržiavať, ale na druhej strane je nebezpečný aj tzv. aquaholismus, tj. závislosť na pitie vody. Skrátka všetkého veľa škodí a mali by sme sa riadiť nielen radami odborníkov, ale aj zdravým sedliackym rozumom.

5 vecí, ktoré v lete nutne potrebujete
23.07.2019

5 vecí, ktoré v lete nutne potrebujete

Leto milujeme, či páli slniečko alebo prší. Viac cestujeme, užívame si, skúšame nové a nepoznané alebo sa vraciame k osvedčeným miestam a aktivitám. Na niektoré veci by sme ale nemali zabúdať pri cestovaní, kedy ochutnávame nové pokrmy, stravujeme sa na pochybnejším miestach a dni trávime viac na priamom slnku.

Užite si dovolenku aj grilovanie na záhrade bez zažívacích ťažkostí
17.07.2019

Užite si dovolenku aj grilovanie na záhrade bez zažívacích ťažkostí

Doba zaslúženého odpočinku, čas dovoleniek, je za dverami. A s prípravou na cesty je najlepšie začať hneď. Na dovolenke nás môžu stretnúť nepríjemné zdravotné komplikácie. A nemusí ísť len o dovolenku v exotických krajinách. Črevné ťažkosti nás môžu stretnúť kdekoľvek.