Povianočný detox alebo späť vo forme

Povianočný detox alebo späť vo forme

Publikované: 27.12.2019

Zobrazenie: 250

Počas vianočných sviatkov si doprajeme všetko, na čo máme chuť. Výdatné jedlo, nedostatok pohybu a k tomu neresti v podobe alkoholu a fajčenia, sú po sviatkoch na tele poznať. Niet divu, že sa tak cítime unavení, vyčerpaní, s pocitom ťažkosti a neustále plného žalúdka. Povianočný detox nie je o tom zhodiť kilá, ale o tom, cítiť sa opäť dobre. Cieľom detoxikácie je naštartovať telo a vylúčiť z tela škodliviny. Očistu organizmu môžeme telu dopriať kedykoľvek, keď sa chceme cítiť lepšie. A ak neviete ako na to, inšpirujte sa našimi tipmi.

Zmeňte jedálniček tak, aby vás bavil

Zmeniť jedálniček neznamená držať drastické diéty, ale vytvoriť pestrý a zdravý jedálniček, ktorý vás bude baviť. Odriekať si nemusíte ani pochúťky, ktoré milujete. Stačí len upraviť konzumované množstvo a dopriať telu kvalitné potraviny. Ak sa nezaobídete bez sladkého, pokojne si dajte kocku čokolády, ale vyskúšajte tú s vyšším obsahom kakaa. Ak si vytvoríte jedálniček zo zdravých, ale vami nenávidených vecí, dlho u neho nezostanete. Jedlo nás musí baviť. Zimný jedálniček by mal obsahovať nielen viac ovocia, ale aj zeleniny, ideálne v podobe polievok. Pitný režim obohaťte o bylinné či ovocné čaje.
 

Prírodné antioxidanty ako podpora detoxikácie

Súčasťou jedálnička by mali byť tiež prírodné antioxidanty, ktoré svojou činnosťou prispievajú k ochrane imunitného systému. Do tejto skupiny látok patria vitamíny A, B6, C, E, zinok, selén, pyknogenol, alfa-lipoová kyselina apod.
Podporiť detoxikáciu možno tiež výživovými doplnkami. Púpava, yucca, chlorella či pestrec patria do unikátneho komplexu bylín intenzívnej 14dennej detoxikačnej kúry DetoxElixeer MAX, ktorá je navyše obohatená o galaktooligosacharidy (druh vlákniny). DetoxElixeer MAX je rýchly a efektívny spôsob podpory detoxikácie a telesnej očisty, ktorý je zacielený na dôležité orgány zapojené do procesu detoxikácie.
 

Pohyb na čerstvom vzduchu vás naštartuje

Nemusíte byť aktívnymi športovcami, aby vaše telo malo dostatok pohybu. Zimná prechádzka a vymrznutie na čerstvom vzduchu naštartuje telo i myseľ. Prechádzku spojte so stavaním snehuliaka a zaspomínajte na detstvo poriadnou guľovačkou.
 

Doprajte si relaxáciu

Predtým než si ľahnete večer do postele, nechajte telo i myseľ oddýchnuť a doprajte si detoxikačnú vaňu. Do horúcej vody zamiešajte soľ z Mŕtveho mora, jedlú sódu, čerstvo nastrúhaný zázvor, sušenú levanduľu či obľúbené esenciálne oleje. Pred kúpeľom je vhodné telo vydrhnúť na sucho kefou, pretože tak rozprúdite krvný obeh. Vonné sviečky a relaxačná hudba podporí váš oddych a budete sa cítiť ako znovuzrodení.
 

Upratovanie mysle

S koncom roka sa spája bilancovanie, ktoré môže mnohých viesť k prehodnoteniu zmyslu života. Pozitívna myseľ je základom nielen dobrej nálady, ale aj zdravia. Upracte si myseľ a prestaňte sa zaoberať negatívnymi vecami, ktoré nemôžete ovplyvniť. Majte okolo seba tých, ktorých máte radi a ktorí vám dodajú optimizmus a dobrú náladu. A ak premýšľate, aké novoročné predsavzatie si tento rok dať, verte, že to najlepšie je mať sa rád, nájsť si dostatok času na seba samého a starať sa o seba s láskou.
 
Top 10 potravín na detoxikáciu tela
19.12.2019

Top 10 potravín na detoxikáciu tela

Problémy so zažívaním sú v dôsledku nezdravého životného štýlu čoraz častejším problémom. Mnohí z nás určite počuli o detoxikácii organizmu, pojmu používanom najmä v prírodnej medicíne. Detoxikáciou sa rozumie celková očista organizmu od telu škodlivých látok. Škodlivými látkami sú myslené ako vplyvy z prostredia, tak i napríklad nevhodná strava. Pri detoxikácii je odporúčané konzumovať niektoré potraviny, ktoré tento očistný proces podporujú. Ktoré potraviny to sú, sa dozviete v našom článku.

Prečítajte si viac
Zobrazenie: 10904