Podpora imunity v období zvýšeného výskytu infekcií

Podpora imunity v období zvýšeného výskytu infekcií

Publikované: 21.03.2020

Zobrazenie: 814

Ako podporiť obranyschopnosti organizmu v období zvýšeného výskytu infekcií? Čo môžem urobiť na podporu imunity? Ktoré výživové doplnky sú na podporu imunity najvhodnejšie?

Otázky, na ktoré mnoho z nás hľadá odpoveď. Imunita je ovplyvnená nielen genetickými dispozíciami, ale aj mnohými faktormi, z ktorých mnohé môžeme ovplyvniť my sami. Jedným z dôležitých faktorov je výživa, ktorá by mala byť pestrá a vyvážená a bohatá na vitamíny a minerály. Aby sme vám výber výživových doplnkov uľahčili, prinášame vám prehľad produktov, ktoré sú určené práve na podporu imunity.
 

Rad Walmark

Medzi živiny, ktoré prispievajú k normálnej funkcii imunitného systému patria vitamín C, vitamín D, vitamín A & betakarotény, B12, B6, B9, železo, zinok, selén. Tieto vitamíny nájdete v mnohých výživových doplnkoch radu Walmark:
 
  • Vitamín C podporuje imunitný systém
  • Céčko MIX je výživový doplnok s obsahom vitamínu C, ktorý prispieva k normálnej funkcii imunitného systému, k ochrane buniek pred voľnými radikálmi a správnej absorpcii železa.
  • Herba C RAPID výživový doplnok obsahuje vysokú dávku vitamínu C a zinku na podporu imunitného systému so 4 bylinnými extraktmi (echinacea, kurkuma, pelargónia a baza čierna) na podporu dýchacích ciest.
  • Vitamín D podporuje zdravie kostí a prispieva k normálnej funkcii imunitného systému.
  • Vitamín B6 podporuje zdravé fungovanie nervového systému a normálnu tvorbu červených krviniek, prispieva k normálnej funkcii imunitného systému.
  • Výživový doplnok B12 Balance na podporu energie a vitality obsahuje vysokú dávku vitamínu B12, ktorý pomáha udržiavať zdravý nervový systém, znižovať mieru únavy, vyčerpania a podporuje normálnu funkciu imunitného systému.
  • Zinok podporuje normálnu funkciu imunitného systému a prispieva k normálnemu metabolizmu vitamínu A. Výživový doplnok Zinok 25 mg FORTE obsahuje vysokú dávku zinku prispievajúceho k normálnej funkcii imunitného systému.
  • Selén prispieva k normálnej funkcii imunitného systému a k ochrane buniek pred oxidačným stresom. Selén ACTIVE je výživový doplnok, ktorý obsahuje vysokú dávku selénu obohateného o BioPerine®. Selén prispieva k normálnej funkcii imunitného systému a udržaniu zdravých vlasov a nechtov.
Chlorella
Výživový doplnok Chlorella 500 mg obsahuje sladkovodnú zelenú riasu Chlorella vulgaris na podporu očisty tela, ochrany buniek pred oxidatívnym stresom a podporu správneho fungovania imunitného systému.

Hliva ustricová
Výživový doplnok Hliva ustricová PLUS obsahuje vysoko kvalitný extrakt z hlivy ustricovej, navyše je obohatený o extrakt z echinacey a rakytníka rešetliakového, ktoré prispievajú k normálnej funkcii imunitného systému.
 
walmark_SK.jpg
 

Rad Spektrum

Obsahuje komplexné multivitamíny s minerálmi. Výživové doplnky Spektrum Energy a Spektrum Imunita obsahujú vitamíny B6, B12, kyselinu listovú, vitamín C, vitamín D3 a vitamín A, ktoré prispievajú k normálnej funkcii imunitného systému. Obsiahnuté minerály ako meď, zinok, selén a železo pomáhajú udržiavať normálnu funkciu imunitného systému. Spektrum Imunita je navyše obohatený komplexom Imunactiv® s beta-glukánom, bioflavonoidmi, vitamínom C a zinkom.
 
spektrum_SK.jpg
 

Rad Marťankovia

Marťankovia je rad určený najmä deťom na podporu imunity a celkového zdravia. Na podporu imunitného systému sú určení Marťankovia PROimun a PROimun Akut, ktoré poskytujú komplexnú podporu imunitného systému vďaka extraktu z bazy čiernej a vitamínu C. Marťankovia FUTURA sú určení pre rôzne vekové kategórie a podporujú prirodzenú imunitu detí, ich rast a vývoj. Obsahujú vitamín D3 a C na podporu správnej funkcie imunitného systému. Marťankovia Gummy s echinaceou obsahujú široké spektrum dôležitých vitamínov v denných dávkach. Vitamín C, kyselina listová, B12 a D3 a zinok prispievajú k správnej funkcii imunitného systému. Marťankovia s Imunactivom obsahujú vitamín A, vitamín D3, vitamín C, pyridoxín (B6), kyselinu listovú (B9) a vitamín B12 na podporu normálnej funkcie imunitného systému.
 
martanci_SK.jpg
 

Biopron Pregna+, Kids+ a Baby+

Biopron Pregna+ je výživový doplnok s unikátnou kombináciou 4 kmeňov živých mikroorganizmov a dôležitých vitamínov, obohatený o kyselinu listovú, ktorá prispieva k normálnej funkcii imunitného systému. Ďalej obsahuje vitamíny B1, B2 a kanadské brusnice. Biopron Kids+ obsahuje kombináciu 4 kmeňov živých mikroorganizmov a vitamínov na pohodu vášho dieťaťa. Obohatený je o vitamíny B6 a C, ktoré sú dôležité na podporu funkcie imunitného systému. Biopron Baby+, kombinácia 2 kmeňov živých mikroorganizmov a navyše s vitamínom D3, ktorý prispieva k správnej funkcii imunitného systému u detí a podporuje normálny rast a vývoj kostí.
 
biopron_SK.jpg
 

Rad Sinulan

Výživový doplnok Sinulan Forte obsahuje kombináciu extraktov z bylín, tiež extrakt z bazy čiernej, ktorý podporuje fyziologickú funkciu dýchacieho ústrojenstva, imunitný systém a má antioxidačné vlastnosti. Extrakt z divozelu veľkokvetého podporuje funkciu dýchacieho ústrojenstva, imunitného systému a pomáha upokojiť ústnu dutinu. Extrakt zo železníka lekárskeho podporuje funkciu imunitného systému, fyziologickú funkciu dýchacieho ústrojenstva, pomáha upokojiť ústnu dutinu, hrdlo, hrtan a hlasivky pri dočasnom chrapote. Extrakt z pelargónie podporuje fyziologickú funkciu dýchacieho ústrojenstva a extrakt z horca žltého pôsobí na energiu a osvieženie tela. Sinulan Duo Forte je výživový doplnok obsahujúci zmes rastlinných výťažkov a navyše RespiraPRO komplex. Sinulan Forte Junior vo forme sirupu obsahuje zmes extraktov z rastlín, je určený pre deti od 3 rokov a dospelých. Extrakty z právenky latnatej (Andrograpis paniculata), bazy čiernej, lipy malolistej a vitamín C , ktoré podporujú funkciu imunitného systému.
 
sinulan_SK.jpg
 
Imunita detí trpí s príchodom jari
02.04.2019

Imunita detí trpí s príchodom jari

Hoci je jar jedným z najkrajších období mnohokrát nám ukáže aj svoju druhú stránku. Niektorých dospelých potrápi jarná únava a deti sa najčastejšie stretávajú s oslabením imunitného systému.

Prečítajte si viac
Zobrazenie: 441
Kráska zvaná echinacea alebo zázrak na imunitu
16.03.2020

Kráska zvaná echinacea alebo zázrak na imunitu

Trvalka echinacea purpurea je známa skôr pod svojím slovenským názvom echinacea purpurová. Echinacea je trváca rastlina, ktorá sa pestuje nielen pre svoje dekoratívne kvety, ale aj pre svoje liečivé účinky. Ide o rastlinu vysokú cca 80-100 cm, ktorá sa od júna do septembra pýši purpurovými kvetmi s čiernym stredom. Účinky echinaceya sú rozsiahle. Používa sa pri prechladnutí, ako podpora horných dýchacích ciest, ale aj pri kožných problémoch. 

Prečítajte si viac
Zobrazenie: 30318
Podporte svoju imunitu. Na jar to treba!
02.05.2018

Podporte svoju imunitu. Na jar to treba!

Chrípka, angína či nachladnutie nás môžu potrápiť aj na jar.

Prečítajte si viac
Zobrazenie: 153