Buďte FIT! Ako sa správne starať o svoje telo?

Buďte FIT! Ako sa správne starať o svoje telo?

Publikované: 10.11.2020

Zobrazenie: 941

Zdravie, či už fyzického, alebo psychického charakteru, by malo byť pre každého človeka na poprednom mieste rebríčka priorít, veď ako sa hovorí, zdravie máme všetci iba jedno. Ako sa však o svoje zdravie ideálne starať?

ZDRAVÉ STRAVOVANIE

Jedným zo základných pravidiel správneho stravovania je mať pestrý jedálny lístok, teda kombinovať potraviny tak, aby telo malo dostatočný a vyvážený príjem všetkých potrebných živín. Tiež je dôležité dbať na správnu frekvenciu stravovania. Prestávky medzi jedlami by nemali byť dlhšie ako 2-3 hodiny. Treba sa však zamyslieť aj nad tým, aké potraviny jesť v akú dennú hodinu. Na obed najlepšie zasýtia organizmus sacharidy, ktoré mu dodajú dostatok energie, a na večeru sú ideálne bielkoviny, ktoré rozprúdia metabolizmus.
 

DODRŽIAVANIE PITNÉHO REŽIMU

Počas dňa stratí ľudské telo približne 2 až 3 litre vody, v prípade horúčav, respektíve veľkej fyzickej námahy to však môže byť dokonca až 5 litrov. V priemere by tak človek mal prijať 2 až 4 litre tekutín. Potrebné množstvo sa však odvíja od viacerých faktorov –  telesnej hmotnosti, fyzickej aktivity, ktorú počas dňa vynaložíme, a tiež od potravín a tekutín, ktoré cez deň svojmu telu doprajeme. Ideálne je prijať najviac tekutín do tretej hodiny poobede, teda do času, keď ich organizmus dokáže spracovať najlepšie a najjednoduchšie.
 

DOSTATOK POHYBU

Mnohí z nás dnes majú sedavé zamestnanie, ktoré neposkytuje veľa príležitostí na aktívny pohyb. Nečinnosťou sa však vystavujeme riziku ochabnutého svalstva a mnohým ďalším chorobám. Vo voľnom čase je tak dôležité venovať sa fyzickej aktivite, akou je napríklad šport. Pri športovaní si posilňujeme srdce, odbúravame tuk, vyplavujú sa pri ňom endorfíny, čo nám prináša celkovo lepší pocit, šport je teda prospešný nielen pre fyzické, ale aj pre duševné zdravie. Pri aktívnom pohybe tiež klesá krvný tlak a odbúrava sa stres.
 

PRAVIDELNÝ SPÁNOK

Nielen pravidelný, ale zároveň kvalitný spánok je mimoriadne dôležitým komponentom zdravého životného štýlu. Ideálne by sme mali spávať 7 až 8 hodín, pre pokojný spánok sa tiež odporúča aspoň hodinu pred spaním nepoužívať mobil, notebook ani nesledovať televíziu.
 

VITAMÍNY A MINERÁLY

Svoje zdravie môžete podporiť aj vďaka vitamínom a minerálom od Walmarku. Široký sortiment našich produktov je vhodný nielen na posilnenie imunity, ale aj na podporu energie, zmenšenie únavy či zlepšenie funkcie nervového systému. Vitamíny a minerály z našej ponuky ako Vápnik Horčík Zinok OSTEO sú prospešné aj pre zdravé kosti, zuby a svaly, o zdravie vašich vlasov a nechtov sa postará Selén či Viaderm.
 

Zabezpečte, aby sa súčasťou vášho zdravého životného štýlu stali aj vitamíny a minerály od Walmarku. Vaše telo sa vám poďakuje.