Ako zväčšiť objem vlasov

Ako zväčšiť objem vlasov

Publikované: 30.01.2020

Zobrazenie: 3298

Korunou krásy každej ženy sú zdravé vlasy plné objemu. Bohužiaľ príroda k niektorým ženám príliš štedrá nebola, a preto mnoho žien trápia jemné a spľasnuté vlasy bez života. Ale aj z jemných a riedkych vlasov môžeme vytvoriť účes s bohatým objemom. Je len dôležité poznať niekoľko kaderníckych trikov, vďaka ktorým získajú bohatý objem aj jemné a riedke vlasy.

Základom objemu je strih a farba

Bez kvalitného strihu a farby sa nezaobídeme. Najlepšie je zveriť sa do rúk profesionálov a s vlasmi neexperimentovať. Odborníci poradia, aký účes sa pre vlasy najlepšie hodí. Zvyčajne platí, že čím kratší strih, tým viac objemu vlasom dodá. Objem možno získať tiež zostrihaním vlasov. Svetlé farby vyzerajú objemnejšie, tmavé odtiene naopak na jemné alebo riedke vlasy viac upozorňujú.
 

Bez správneho umývania objem nevykúzlime

Ak túžime po väčšom objeme vlasov, je nutné začať pri umývaní. Základom objemu sú šampón a kondicionér, určené na dosiahnutie väčšieho objemu. Šampón aj kondicionér by mali mať ľahké zloženie, ktoré vlasy nezaťaží, ale pozdvihne. Správne umývanie spočíva v optimálnom množstve šampónu. Mnoho šampónu steká po vlasoch, a preto je lepšie menšie množstvo a umývanie zopakovať. Potom na vlasy nanesieme kondicionér, necháme pôsobiť a dôkladne odstránime.
 

Fúkaním k objemu

Fénovaním vlasov dosiahneme omnoho väčšieho rozsahu, než keď ich necháme samovoľne uschnúť. Vlasy začíname fúkať až v poslednej tretine schnutia. Pred fúkaním použijeme penové tužidlo na väčší objem vlasov a nanesieme ho po celej dĺžke vlasov. Vlasy fénujeme cez guľatú kefu a zameriame sa na tie vlasové partie, ktoré potrebujú najväčší objem (oblasť korienkov a temeno hlavy) a kde schnú najdlhšie. Vlasy sa fénovaním nadvihnú od pokožky hlavy a budú pôsobiť väčším objemom. Ak sú vlasy jemné a dlhé, ideálne je fénovanie v predklone.
 

Vlasová kozmetika na väčší objem

Vlasové prípravky na väčší objem sú v boji proti zľahnutými vlasom veľmi účinné. Na trhu sú dostupné šampóny, kondicionéry aj rôzne stylingové prípravky. Kaderníci odporúčajú aplikovať na vlasy objemovú penu, predovšetkým ak si vlasy fénujeme. Novinkou sú špeciálne vlasové púdre, vďaka ktorým dosiahneme objem jednoduchým vtrením ku korienkom vlasov. Ak nemáme po ruke žiadny špeciálny prípravok, pomôže nám aj obyčajný suchý šampón, ktorý korienky vlasov nadvihne rovnako ako vlasový púder.
 

Vlasy zafixujte, ale silne tužiacim prípravkom sa radšej vyhnite

Aby účes dlho vydržal, je nutné ho zafixovať lakom na vlasy na objem. Spľasnuté a jemné vlasy neznesú styling so silným či extra silným efektom fixácie. Silne tužiaci prípravky vytvorí silný nános obklopujúci vlas, ktorý potom pod ich ťarchou zľahne. Vyfúkaný účes zafixujeme, až keď sú vlasy úplne suché. Pokiaľ budú vlasy vlhké, objem nevydrží. Nádobku s lakom na vlasy ale nedržíme priamo nad hlavou, účes by pôsobil ako helma. Radšej lakujeme zospodu jednotlivé pramene horných vlasov a oblasť korienkov.
 

Vlasy vyživujte zvnútra

Krása a zdravie vlasov nespočíva len v kvalitných vlasových produktoch. Vlasy, pleť a nechty odrážajú náš celkový zdravotný stav. Zdravým vlasom prospieva pestrá a vyvážená strava s dostatočným obsahom vitamínov a minerálnych látok. Vlasom preto doprajme výživu aj v podobe výživových doplnkov, ktoré pomáhajú uchovať vaše vlasy zdravé, napr. Reghaar vlasový stimulátor so zinkom a meďou na zdravie a pigmentáciu vlasov. Rad Reghaar navyše obsahuje aj kozmetické prípravky so starostlivo vybraným zložením, vďaka ktorým budeme snu o krásnych a zdravých vlasoch zase o kúsok bližšie.
 
Vlasy sú zrkadlom nášho zdravia
22.05.2018

Vlasy sú zrkadlom nášho zdravia

Všimli ste si, že vám v ostatnom čase zostávajú v hrebeni stále väčšie chumáče vlasov? To môže mať celý rad príčin – počínajúc nešetrnou starostlivosťou cez rôzne hormonálne zmeny a príliš častý stres až po nedostatok niektorých dôležitých živín. 

Prečítajte si viac
Zobrazenie: 169
Padajú vám vlasy a ste unavená? Pravdepodobne vám chýba železo
20.10.2018

Padajú vám vlasy a ste unavená? Pravdepodobne vám chýba železo

Vlasy sú najmä u žien pýchou, vizitkou osobnosti a formou sebavyjadrenia. Zatiaľ čo v dievčenskom veku bývajú vlasy pevné, lesklé a plné života, spolu s pribúdajúcimi rokmi sa pevnosť, lesk i zdravý vzhľad začnú pomaly vytrácať a treba sa vrhnúť na starostlivosť o ne naozaj zodpovedne. Čo však, keď vlasy začnú padať doslova po prameňoch a navyše sa cítite stále unavená? Svoju úlohu v tom môže zohrať aj nedostatok železa.

Prečítajte si viac
Zobrazenie: 3010