Zdravotnícka pomôcka
Mar plus 5 %
Zdravotnícka pomôcka

Mar plus 5 %

DOPRAJTE SVOJMU NOSU ZVLHČENIE A OŠETRENIE s pomocou nosového spreja MAR PLUS 5 %.

€2,90
€5,80 50% Zľava
Pridať do košíka
Vypredané.  |  Produkt spotrebujte do 30.11.2022
Strážiť dostupnosť

MAR PLUS 5 %

Mar plus 5% je sterilný izotonický roztok morskej vody z Islandu s 5 % dexpantenolom. Zvhlčuje nosovú sliznicu, čistí od alergénov a nečistôt.Ošetruje suchú a podráždenú nosovú sliznicu a urýchľuje proces hojenia sliznice nosa.

20 ml balenie s 3K pump systémom. Jedinečný systém 3K pump systému zaisťuje dokonalú sterilitu roztoku po celú dobu používania, presné a odmerané dávkovanie, bez hnacieho plynu. Tento systém zabezpečí šetrnú aplikáciu – jemný rozptyl bez rizika zvýšeného tlaku na sliznicu.

Vhodný je:

• na každodennú hygienu nosa ale aj ako doplnok pri liečbe nádchy
  • pri suchom zohriatom vzduchu, v klimatizovaných miestnostiach, v studenom počasí

Dexpantenol – prírodná látka, ktorá hojí (mar plus®)

Dexpantenol je veľmi dobre tolerovaná prírodná aktívna látka. Ide o provitamín, ktorý sa v tele mení na vitamín B5 – kyselinu pantoténovú. Táto je známa pre svoje hojivé a regeneračné účinky. Dexpanthenol je dlho spoľahlivo využívaný v liečbe povrchových kožných poranení. Pri aplikácii nosným sprejom podobne urýchľuje aj hojenie podráždenej nosovej sliznice. Dexpantenol navyše znižuje suchosť nosovej sliznice i tvorbu nepríjemných chrást. Jeho prínos v liečbe nádchy je teda zásadný, pretože nádcha je skutočnou veľkou skúškou odolnosti citlivej nosnej sliznice. Zdravá nosná sliznica je odolná voči infekčným vírusom a baktériám.

Morská voda pre zdravie vášho nosa!

Vďaka letným pobytom pri mori všetci poznáme priaznivé účinky morskej vody pre zdravie nášho organizmu. Kúsok zdravia z nej si môžeme preniesť aj do pohodlia domova. Morská voda v prípravkoch na nosovú hygienu vďaka vysokému obsahu minerálnych látok prirodzene, jemne a šetrne čistí, zvlhčuje nosovú sliznicu a pomáha tak udržať jej fyziologickú čistiacu schopnosť. Vďaka preventívnemu využívaniu prípravkov nosnej hygieny s jej obsahom zostane náš nos vo forme a v prípade ochorenia pomôže urýchliť liečbu nosovej sliznice.

Výskumy ukázali, že morská voda má priaznivé účinky na imunitný systém, je prospešná pri hydratácií pokožky, pomáha aj pri diabete či málokrvnosti.
Morská voda však dokáže aj veľmi účinne zmierniť nepríjemné príznaky ochorení, ako je prechladnutie, chrípka alebo bronchitída. Preto sa pacientom s pľúcnymi chorobami odporúča tráviť čo najviac času v blízkosti mora, pretože ich príznaky sú vtedy miernejšie.

Použitie:

Aplikuje sa 1 - 2 vstreky do každej nosovej dierky raz alebo niekoľkokrát denne podľa potreby. Je vhodný aj pre deti a dojčatá. Bez konzervačných látok. Zdravotnícka pomôcka

Zloženie:

• 1 ml izotonického roztoku obsahuje morskú vodu 250 mg, dexpantenol 10 mg, dihydrogénfosforečnan draselný a vodu na injekciu.
  • 1 vstreknutie zodpovedá cca. 0,14 ml roztoku.